statystyki

Garnkowy pokaz wyceniony. Prezes UOKiK nałożył 3,5 mln kary na spółkę

autor: Patryk Słowik06.08.2020, 09:52; Aktualizacja: 06.08.2020, 09:52
– Zebrany podczas postępowania materiał dowodowy potwierdził, że spółka Comfort Med + stosowała nieuczciwe praktyki rynkowe. Wprowadzała konsumentów w błąd i utrudniała im odstąpienie od umowy zawartej na pokazie.

– Zebrany podczas postępowania materiał dowodowy potwierdził, że spółka Comfort Med + stosowała nieuczciwe praktyki rynkowe. Wprowadzała konsumentów w błąd i utrudniała im odstąpienie od umowy zawartej na pokazie.źródło: ShutterStock

Spółka Comfort Med + wprowadzała konsumentów w błąd podczas przekazywania im zaproszeń na pokazy i prezentacji produktów. Naruszała także konsumenckie prawo w zakresie odstąpienia od umowy. Twierdzi tak prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który właśnie nałożył na spółkę 3,5 mln zł kary i nakazał natychmiastowe zaniechanie nieuczciwych praktyk. Decyzja – rzecz jasna – jest nieprawomocna, a spółce przysługuje prawo odwołania się od niej do sądu.

– Zebrany podczas postępowania materiał dowodowy potwierdził, że spółka Comfort Med + stosowała nieuczciwe praktyki rynkowe. Wprowadzała konsumentów w błąd i utrudniała im odstąpienie od umowy zawartej na pokazie. Przykładowo mamy nagrania rozmów telefonicznych matki samotnie wychowującej dziecko, której przedstawiciele Comfort Med + próbowali wmówić, że nie ma prawa w ustawowym terminie odstąpić od umowy na 8500 zł. Takie postępowanie jest nie tylko bezprawne, lecz także niemoralne – mówi Tomasz Chróstny, prezes UOKiK, cytowany na stronie urzędu.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane