statystyki

Poczta Polska oszczędzi na pracownikach. Regulaminowe premie będą wycofane

autor: Elżbieta Rutkowska29.07.2020, 07:40; Aktualizacja: 29.07.2020, 07:44
Krążą nieoficjalne wiadomości o redukcji etatów wśród listonoszy

Krążą nieoficjalne wiadomości o redukcji etatów wśród listonoszyźródło: ShutterStock

Największy polski pracodawca zamierza zredukować koszty wynagrodzeń przez anulowanie regulaminowych premii. Z powodu złej sytuacji finansowej spowodowanej skutkami pandemii.

Zgodnie z planem zarządu Poczty Polskiej pracownicy spółki nie dostaną wszystkich typów regulaminowych premii za sierpień: tzw. czasowo-jakościowej, zadaniowej i wynikowej.

Uchwała władz spółki w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Z naszych informacji wynika jednak, że w poniedziałek zarząd poinformował o swoich zamiarach związki zawodowe. Wstrzymanie premii motywuje złą sytuacją finansową Poczty Polskiej i koniecznością szukania oszczędności.

– Zarząd zwrócił się do związków zawodowych o opinię w sprawie niewypłacania premii za sierpień – potwierdza rzeczniczka operatora Justyna Siwek. – Poczta Polska, jak wiele podmiotów gospodarczych w Polsce i na świecie, odczuwa bardzo mocno skutki epidemii COVID-19. Z jednej strony istotnie spadły przychody z usług listowych, z drugiej strony ponieśliśmy znaczne koszty, by zapewnić bezpieczeństwo pracownikom, klientom oraz partnerom biznesowym – uzasadnia.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (51)

  • Zwykły polecony(2020-07-29 15:54) Zgłoś naruszenie 941

    Zawsze na nas oszczedzali ale zarząd po 46tys potrafi co miesiąc przytulić do portfela.Zwiazki zawodowe na poczcie nie istnieją bo się boją o swoje posadki

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • listonosz(2020-07-29 15:39) Zgłoś naruszenie 851

    Wara od naszych pieniędzy.

    Odpowiedz
  • Swoj(2020-07-29 19:16) Zgłoś naruszenie 811

    Zwolnić koordynatorow

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Czarna(2020-07-29 16:01) Zgłoś naruszenie 811

    Zawsze mieliśmy marne pieniądze w tej firmie, zawsze wszystkiego mało, zadania tak wyśrubowane żeby nie dostać żadnej premii. Ciągle robić na Bank Pocztowy. A wszyscy mają pracowników tych na samym dole daleko gdzieś, płaca taka że tylko usiąść i płakać. Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie rozglądać za inną pracę.

    Odpowiedz
  • Mieczysław(2020-07-29 15:59) Zgłoś naruszenie 710

    Czy w końcu zmobilizuje cię się i pokażecie tym leśnym dziadkom że Wam też należy się godne wynagrodzenie .Górnik potrafi więc Wy też.

    Odpowiedz
  • Oj sie Duda za was weźmie...(2020-07-29 17:42) Zgłoś naruszenie 660

    Jak zabiorą? Dzieki premii osiągnęli wynagrodzenie minimalne bo nawet zatrudniony na etacie nie ma na papierze kwoty min dopiero premiami nadganiali to co władza obiecała , uchwaliła tzw min wynagrodzenie.... Zwolnić menadżerów i polowe tej biurokracji co tylko łazi 8 h od kawy do papierosa ....

    Odpowiedz
  • Dorota(2020-07-29 17:22) Zgłoś naruszenie 581

    Niech Sasin odda ukradzione pieniądze. Napracowaliście się, a premii nie będzie. Przecież to skandal.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Noo(2020-07-29 20:27) Zgłoś naruszenie 480

    Ręce opadają, 20 lat pracy, najniższa krajowa i jeszcze zabiorą napiwek, za wykonanie sprzedaży badziewia, który trzeba wciskać klientom. Co to za kraj?!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mmmm(2020-07-29 17:47) Zgłoś naruszenie 482

    Najlepiej tym na dole zabrać. Najwięcej się napracują a praca z klientem nie jest prosta czasami wręcz trudna. Prezesi niech zmniejsza swoje zarobki. Po te nasze premie to na waciki może starczą. Szkoda gadać.

    Odpowiedz
  • Edek(2020-07-29 17:31) Zgłoś naruszenie 443

    Patrzę ze zgrozą jak niszczy się pracowników i firmę z prawie półwiczną tradycją.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pocztex(2020-07-29 20:39) Zgłoś naruszenie 423

    Jeszcze niedawno mówiono o każdym z nas, pracujących w pandemi-"bohater" - ryzykuje zdrowiem, a może i życiem, a pracuje, jakiś czas bez zabezpieczeń, bez żadnych bonusów finansowych, dla nas wszystkich, dla dobra ogółu... Teraz mówią "murzyn zrobił, murzyn może odejść" Na poczcie tak docenia się pracownika Pracownicy wykorzystani do maximum by "pany prezesy" czuły się na górnej półce, w lepszym sorcie, z pełnym portfelem i pychą wymalowaną na twarzy... takie to dobre czasy sobie przyszły... a miało być tak pięknie mówiono na wyborach, co też nie miało się wydarzyć byśmy czuli się "godziwie traktowani" 🤣🤣🤣🤣cep ten kto dał się nabrać, gdzie ci wasi wybrańcy co zrobiliby wszystko by ci dać?halo! Murzyny! Spełnia się to co wybraliscie

    Odpowiedz
  • Pracownik poczty (2020-07-29 20:50) Zgłoś naruszenie 401

    Pracownicy na dole dostają zawsze po tulku To my pracujemy dla góry A oni kawka co 3b godz ciasteczka Koordynatorow pozwalniać bo tylko wkurzają pracowników. A opiekunowie firm podpisują śmieszne umowy na bardzo niskie opłaty przesyłek Więc jak ta firma ma normalnie funkcjonować I I jeszcze nasze pieniądze p. Sasin wydaje lekka ręka i nic sobie z tego nie robi

    Odpowiedz
  • Elżbieta (2020-07-30 00:51) Zgłoś naruszenie 331

    Pocztowcy obudźcie się, górnicy potrafią a Wy? Związki zawodowe, jest ich tyle że nie stoją za listonoszem, dziewczyną z okienka. Stoją za swoim fotelem. Sasin wydał kasę, a oni mają zasowac za śmieszne pieniądze. Podwyższane normy, wyśrubowane na maksa. I co jajo. Roboty coraz więcej, kasy mniej. Obudźcie się. W jednosci siła. Jestem żoną listonosza, więc cos w tym temacie wiem. Przez koronę mniej kasy, po ilości pracy pocztowcy mają inne zdanie. Jeżeli związki nie walczą o Pracownika to po co Wam taka instytucja?. Płacicie składki więc nich się biorą do roboty. Nie dajcie się.

    Odpowiedz
  • Zamrożona budżetówka!!(2020-07-30 09:19) Zgłoś naruszenie 260

    Niech sobie buraki zabiorą premię, to na wszystko wystarczy. Najlepiej zabrać tym co są na samym dole!!!!!! Podłość!!!!!!

    Odpowiedz
  • Pracownik(2020-07-30 04:28) Zgłoś naruszenie 252

    Wstyd każą kupować gazety i inne zeczy ciężko pracujemy na górę zmniejszyć urzędników i będzie premia

    Odpowiedz
  • Matinal(2020-07-30 10:01) Zgłoś naruszenie 230

    Dlaczego,nie zaczną od siebie, dlaczego wszystko skupia się na pracownikach? Nie tylko tu chodzi o pracowników poczty ale też o pracowników budżetówki.Przez tyle lat nie mieli podwyżek,jak dali to teraz chcą zmiejszyc im pensję.Jak tak źle jest w Państwie,to niech zaczną zmniejszać wszystkim dyrektorom, zarządom ,naczelnikom, posłom i tak mają bardzo dużo,zawsze dostawali dodatkowe pieniądze. Jak wszyscy mają pomagać to wszyscy,a nie Ci najsłabsi!!!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Pocztowy(2020-07-30 07:19) Zgłoś naruszenie 220

    Teraz z powodu oszczędności zaczynają zwalniać pracowników.

    Odpowiedz
  • Stróż(2020-07-30 08:18) Zgłoś naruszenie 210

    Poczta jak Policja związki zawodowe zależne od Kierownictwa.

    Odpowiedz
  • Oli(2020-07-30 09:13) Zgłoś naruszenie 202

    Dotychczas z takiej premii szło wyciągnąć nawet 50 zł miesięcznie a teraz cha to zabrać kiedy zarobek po 30 latach pracy to 2.5 tys na rękę może by tak sobie odjęli

    Odpowiedz