statystyki

Zgłoszenie do CRBR: MF podało nowy termin

autor: Szymon Cydzik15.07.2020, 08:31; Aktualizacja: 15.07.2020, 08:40
Pierwotnie miało to nastąpić 13 kwietnia 2020 r. Jednak z powodu epidemii COVID-19 termin wydłużono o kolejne miesiące, do 13 lipca. W poniedziałek jednak okazało się, że serwery ministerstwa nie wytrzymały i aż jedna trzecia spółek nie została wpisana do rejestru. W związku z tymi problemami termin na rejestrację wydłużono do wtorku.

Pierwotnie miało to nastąpić 13 kwietnia 2020 r. Jednak z powodu epidemii COVID-19 termin wydłużono o kolejne miesiące, do 13 lipca. W poniedziałek jednak okazało się, że serwery ministerstwa nie wytrzymały i aż jedna trzecia spółek nie została wpisana do rejestru. W związku z tymi problemami termin na rejestrację wydłużono do wtorku.źródło: ShutterStock

Z powodu problemów technicznych Ministerstwo Finansów przełożyło termin na rejestrację w Centralnym Rejestrze Beneficjentów Rzeczywistych do czasu usunięcia tych trudności.

CRBR to system, w którym są gromadzone i przetwarzane informacje o beneficjentach rzeczywistych, tj. osobach fizycznych sprawujących bezpośrednią lub pośrednią kontrolę nad spółką. Ma objąć łącznie ok. 450 tys. podmiotów. Choć system działa od 13 października zeszłego roku, wciąż nie osiągnął pełnej funkcjonalności. Do tego konieczne jest zarejestrowanie wszystkich objętych nim spółek (same muszą się do niego zgłosić, wypełniając specjalny formularz).


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane