statystyki

Od kogo ma pochodzić oświadczenie o niekaralności

autor: Dr Bartosz Draniewicz11.06.2020, 07:00
Przedsiębiorcy, którzy składają wnioski o zezwolenia związane z gospodarowaniem odpadami, muszą składać oświadczenia o niekaralności za wykroczenia, delikty administracyjne swoich wspólników, prokurenta, członka zarządu lub członka rady nadzorczej posiadacza odpadów.

Przedsiębiorcy, którzy składają wnioski o zezwolenia związane z gospodarowaniem odpadami, muszą składać oświadczenia o niekaralności za wykroczenia, delikty administracyjne swoich wspólników, prokurenta, członka zarządu lub członka rady nadzorczej posiadacza odpadów.źródło: ShutterStock

Niektóre urzędy wymagają, by takie oświadczenie podpisywali wspólnicy lub udziałowcy spółek występujących o zezwolenie na gospodarowanie odpadami. A wystarczy, że wystawi je spółka – potwierdza to resort środowiska.

Przedsiębiorcy, którzy składają wnioski o zezwolenia związane z gospodarowaniem odpadami, muszą składać oświadczenia o niekaralności za wykroczenia, delikty administracyjne swoich wspólników, prokurenta, członka zarządu lub członka rady nadzorczej posiadacza odpadów. Dotyczy to m.in. zezwoleń na zbieranie odpadów, na przetwarzanie odpadów, na zbieranie i przetwarzanie odpadów albo pozwoleń na wytwarzanie odpadów uwzględniających zbieranie lub przetwarzanie odpadów.

Taki sam wymóg dotyczy przedsiębiorców, którzy musieli złożyć wnioski o przedłużenie powyższych zezwoleń do 5 marca 2020 r. – obecnie nierzadko są one przedmiotem postępowań administracyjnych po odmrożeniu biegu terminów. W praktyce pojawił się problem, gdyż niektóre organy żądają przedłożenia oświadczeń pochodzących od osób, których oświadczenia dotyczą (np. wspólników spółki z o.o.), a nie wnioskodawcy (czyli np. składającej wniosek spółki z o.o.).


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane