statystyki

Odmrażanie nie od razu. Na klientów trzeba będzie poczekać

autor: Marek Chądzyński, Patrycja Otto08.06.2020, 09:02; Aktualizacja: 08.06.2020, 09:09
Kina sieciowe nie będą się jeszcze otwierać. Poczekają do lipca

Kina sieciowe nie będą się jeszcze otwierać. Poczekają do lipcaźródło: ShutterStock

Branże rozrywkowa, szkoleniowa i fitness znów mogą działać, ale nadal powszechna jest niepewność o utrzymanie się na rynku.

Od soboty mogą działać sektory, którym pandemia na prawie trzy miesiące ścięła przychody niemal do zera. Jak np. branża szkoleń i eventów. Z badań przeprowadzonych pod koniec maja przez Polską Izbę Firm Szkoleniowych (PIFS) wynika, że ponad jedna trzecia przedsiębiorców z tego sektora zanotowała spadek obrotów o 50–75 proc., a kolejnych 40 proc. firm praktycznie zupełnie przestało działać. Mimo że ponad 81 proc. przeszło na kursy online.

– W okresie pandemii firmy cięły wszystkie wydatki, a wśród nich te na szkolenia i promocję. To przełożyło się na spadek klientów – tłumaczy Piotr Piasecki, prezes PIFS. Dodaje, że sektor liczy na powrót dotychczasowych kontrachentów i odblokowanie tradycyjnej formuły konferencji offline. Firmy szkoleniowe już sygnalizują, że pewnie wszyscy klienci nie wrócą, boją się też jesiennej fali epidemii, która znów ograniczyłaby ich funkcjonowanie do sieci. Szacuje się, że nawet ponad 20 proc. podmiotów zawiesi działalność lub wręcz wycofa się z rynku.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane