Komornicy zajmują pieniądze z tarczy finansowej? Borys: Jest to niezgodne z prawem

06.06.2020, 17:25; Aktualizacja: 06.06.2020, 17:26
Prezes PFR powołał się w tej informacji na uchwaloną w ramach pomocy antykryzysowej w związku z pandemią nowelę ustawy o systemie instytucji rozwoju.

Prezes PFR powołał się w tej informacji na uchwaloną w ramach pomocy antykryzysowej w związku z pandemią nowelę ustawy o systemie instytucji rozwoju.źródło: ShutterStock

Subwencje z tarczy finansowej nie podlegają zajęciu komorniczemu – przypomniał szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys na Twitterze, informując, że przesłał interwencję w tej sprawie do prezesa Krajowej Rady Komorniczej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • Magda(2020-06-06 21:55) Zgłoś naruszenie 110

  Gazeto prawna, może wypadało by dać jakiś komentarz, jak to wygląda rzeczywiście z punktu widzenia przepisów? Bo to aż śmieszne, że takie teksty gazeta mieniąca się prawną publikuje.

  Odpowiedz
 • Pracownik kancelarii komorniczej(2020-06-06 20:36) Zgłoś naruszenie 102

  To jest tak, że jak komornik zajął konto bankowe to bank weryfikuje co może przekazać do komornika na poczet prowadzonego postępowania egzekucyjnego, a nie komornik. Komornik nie wie z jakiego tytułu dłużnik pozyskał środki, które bank przekazuje z konta dłużnika na poczet prowadzonego postępowania egzekucyjnego.

  Odpowiedz
 • Jul(2020-06-06 19:09) Zgłoś naruszenie 77

  Jestem za komornikami

  Odpowiedz
 • Radek(2020-06-08 08:04) Zgłoś naruszenie 07

  Komornicy zawsze zamkną oczy, gdy w grę wchodzi ich zysk. Każda sposobność na wyrwanie grosza jest dobra i uzasadniona. Niech sobie dłużnik pisze do sądu żale (sądy i tak zbyt szybko teraz nie odpowiadają).

  Odpowiedz
 • Wierzo(2020-06-08 14:48) Zgłoś naruszenie 00

  A może Pan w taki bezczelny sposób zwracający się do organów państwowych doczyta kodeks i dokładnie ustawę i zapytania kogoś kto się zna. Komornik to nie Bóg żeby znał operacje finansowe dłużników w tysiącach spraw. A Wy byście się postarali żeby wierzyciele mogli odzyskać kasę od dłużników a nie pomagacie im ukrywać majątek. Dla pracowników...taaa to się dopiero okaże jak Ci wasi wyborcy uczciwi dadzą pracownikom. Poczekamy zobaczmy. Dadzą jak uczciwym oddali kasę.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane