statystyki

Państwowe sklepy to mrzonka

autor: Patrycja Otto03.06.2020, 06:06; Aktualizacja: 03.06.2020, 09:19
Handel detaliczny w Polsce

Handel detaliczny w Polsceźródło: DGP

Przyspieszyły prace nad Narodowym Holdingiem Spożywczym. Ma powstać jesienią.

Wspierający sektor rolno-spożywczy Narodowy Holding Spożywczy ma powstać dzięki konsolidacji firm działających na tym rynku. Wiodącą rolę ma w nim odgrywać Krajowa Spółka Cukrowa. Jak dowiedział się DGP, na razie pod uwagę brane jest 48 spółek, w których udział ma skarb państwa. Nie wszystkie jednak znajdą się w holdingu. W planach była też państwowa sieć sklepów spożywczych, ale ten projekt nie ma szans na realizację.

Obecnie trwa wybór firm do NHS. – Myślę, że już w październiku, a najpóźniej do końca roku będzie wiadomo, które spółki ulegną skonsolidowaniu w jeden podmiot. Na tym jednak nie koniec – mówi wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń. – Naszym celem jest rozwój i zwiększanie skali działania. Dlatego zakładamy, że holding będzie się rozrastał o inne firmy działające na rynku rolno-spożywczym. Nad listą potencjalnych graczy do przejęcia pracuje firma KPMG, z którą została zawarta umowa o świadczenie usług doradczych w zakresie przygotowania i realizacji procesu konsolidacji – dodaje.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane