statystyki

Transmisja z otwarcia ofert tylko za zgodą pracownika

autor: Sławomir Wikariak13.05.2020, 07:59; Aktualizacja: 13.05.2020, 08:00
40 tys. zamówień udzielono w Polsce w pierwszych czterech miesiącach 2020 r.

40 tys. zamówień udzielono w Polsce w pierwszych czterech miesiącach 2020 r.źródło: ShutterStock

Osoby przeprowadzające otwarcie ofert, które jest transmitowane w internecie, powinny wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Mimo pandemii zamówienia w Polsce wciąż są udzielane, a spowolnienie na tym rynku jest mniejsze niż na komercyjnym. W pierwszych czterech miesiącach 2020 r. udzielono ponad 40 tys. zamówień, a więc o ok. 4 tys. mniej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Jeśli chodzi o najdroższe inwestycje, czyli te powyżej progów unijnych, to spadek jest minimalny.

Od początku stycznia do końca kwietnia 2020 r. udzielono ponad 9 tys. takich zamówień, czyli o 461 mniej niż w analogicznym okresie 2019 r. Powód tego jest prosty – przetargi te przygotowywano na wiele miesięcy przed wybuchem pandemii i nikt nie mógł sobie pozwolić na to, by ich nie kończyć. Zwłaszcza gdy w grę wchodzi unijne dofinansowanie, które musi być rozliczone zgodnie z harmonogramem.


Pozostało jeszcze 85% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane