Polityczne zawirowania wpływają na zaufanie inwestorów

autor: Bartek Godusławski12.05.2020, 08:24; Aktualizacja: 12.05.2020, 08:24
Taka niestabilność zaś powoduje, że inwestorzy zagraniczni uciekają od długu rządowego, polskiej waluty oraz akcji spółek.

Taka niestabilność zaś powoduje, że inwestorzy zagraniczni uciekają od długu rządowego, polskiej waluty oraz akcji spółek.źródło: ShutterStock

Jeśli inwestorzy stracą wiarę w stabilną większość PiS, odbije się to na naszej walucie i giełdzie.

W ostatnich tygodniach obok kryzysu gospodarczego, jaki wywołała epidemia koronawirusa, pojawiają się również mniejsze lub większe zawirowania na krajowej scenie politycznej. Zamieszanie wokół wyborów prezydenckich doprowadziło do istotnego podziału w koalicji. Swoją odrębność wyraźnie zaznaczyło Porozumienie, w którym liczne grono posłów nie zamierzało podnieść ręki za korespondencyjnym wyborem głowy państwa.

– Ryzyko polityczne, które mogą zacząć wkrótce dostrzegać rynki, nie wiąże się stricte z wyborami prezydenckimi ze względu na usytuowanie tego urzędu w procesie tworzenia prawa. Kluczową rolę w polityce gospodarczej odgrywa rząd i istotne jest utrzymanie sejmowej większości – mówi DGP Jakub Borowski, główny ekonomista Credit Agricole.


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane