statystyki

Tarcza wstrzymała bieg terminu na uzupełnienie braków

autor: Marcin Nagórek05.05.2020, 09:07; Aktualizacja: 05.05.2020, 09:07
dokumenty

dokumenty wdrożenie PPKźródło: ShutterStock

Wystąpiłem do starosty o wydanie pozwolenia na budowę hali magazynowej. Dokumenty złożyłem na początku kwietnia, ale brakuje dwóch załączników. Obawiam się, że uzyskam je dopiero za kilka tygodni. Jak będzie teraz wyglądał dalszy tok sprawy? W jakim terminie możemy uzupełnić brakujące załączniki?

W normalnym trybie starosta powinien zastosować art. 64 par. 2 kodeksu postępowania administracyjnego. Stanowi on, że jeżeli podanie nie spełnia innych wymagań ustalonych w przepisach prawa, należy wezwać wnoszącego do usunięcia braków w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż siedem dni, z pouczeniem, że nieusunięcie tych braków spowoduje pozostawienie podania bez rozpoznania. Zatem w normalnym trybie, w normalnych okolicznościach, starosta zapewne zastosowałby ww. tryb uzupełnienia braków formalnych wniosku. Jednakże z powodu aktualnej sytuacji epidemicznej szczególnego znaczenia nabiera treść art. 15zzr ust. 1 tarczy antykryzysowej.


Pozostało jeszcze 89% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane