UOKiK: Wiele nieprawidłowości przy sprzedaży obligacji GetBacku

autor: Patryk Słowik28.04.2020, 08:02; Aktualizacja: 28.04.2020, 08:06

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów doszedł do wniosku, że GetBack wprowadzał w błąd nabywców obligacji. W nieprawomocnej decyzji nakazał spółce umieścić na jej stronie internetowej oświadczenia wraz z informacją o rezultacie postępowania urzędu. Decyzja została wydana po dwóch latach od wszczęcia postępowania wyjaśniającego i dotyczy praktyk spółki rozpoczętych w 2015 r. i zaniechanych w 2018 r.

Na stronie internetowej UOKiK poinformowano wczoraj, że z ustaleń urzędu wynika, iż „podczas oferowania obligacji przez GetBack doszło do wielu nieprawidłowości”. Przedstawiciele spółki wprowadzali w błąd konsumentów, twierdząc, że obligacje korporacyjne to bezpieczna inwestycja, sytuacja firmy jest dobra, a oferta jest „ekskluzywna” i ograniczona w czasie.

„W efekcie klienci podejmowali decyzje dotyczące dużych sum pieniędzy, których w przypadku uzyskania rzetelnej informacji najprawdopodobniej by nie podjęli. Teraz muszą walczyć o odzyskanie zainwestowanych środków, w wielu przypadkach są to oszczędności ich całego życia” – twierdzi prezes urzędu za pośrednictwem strony UOKiK.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane