statystyki

Tarcza antykryzysowa a poziom recyklingu: Przedsiębiorcom grożą wysokie kary

autor: Grzegorz Kowalczyk23.04.2020, 08:52; Aktualizacja: 23.04.2020, 08:52
Rząd w kolejnych ustawach antykryzysowych dba o pomoc dla firm. Jednakże zabrakło w nich regulacji rozwiązujących problem opłat za niewykonanie założonych planów.

Rząd w kolejnych ustawach antykryzysowych dba o pomoc dla firm. Jednakże zabrakło w nich regulacji rozwiązujących problem opłat za niewykonanie założonych planów.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorcy domagają się od rządu uwzględnienia swoich postulatów w kolejnej odsłonie tarczy antykryzysowej, a zwłaszcza zawieszenia naliczania należności.

Przedsiębiorstwom, które z powodu pandemii nie wywiążą się np. z narzuconych limitów recyklingu, grożą wysokie kary.

Rząd w kolejnych ustawach antykryzysowych dba o pomoc dla firm. Jednakże zabrakło w nich regulacji rozwiązujących problem opłat za niewykonanie założonych planów.

Sprawa dotyka np. branży AGD. Jeśli producenci nie osiągną w tym roku wymaganego 60-proc. poziomu recyklingu od średniej sprzedaży z poprzednich trzech lat, zostaną obarczeni dodatkowymi opłatami. Spełnienie kryteriów, jak twierdzą, będzie utrudnione – sklepy stacjonarne są zamknięte, a gminne punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych działają w ograniczonym stopniu.

– Nie mamy skąd brać wymaganej ilości odpadów. Jeśli nie uda się tego zrobić, największe firmy zapłacą nawet po kilkanaście milionów złotych – mówi Wojciech Konecki, dyrektor zarządzający związku pracodawców AGD Applia.


Pozostało jeszcze 85% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane