statystyki

Będzie łatwiej wykorzystać unijne fundusze

autor: Szymon Cydzik07.04.2020, 06:01; Aktualizacja: 07.04.2020, 07:42
Wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wnioskodawców programów operacyjnych oraz realizujących projekty beneficjentów, pozwalając im brać udział w konkursach mimo epidemii COVID-19, a także składać wnioski o dofinansowanie i realizować oraz rozliczać projekty w sytuacji kryzysowej.

Wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wnioskodawców programów operacyjnych oraz realizujących projekty beneficjentów, pozwalając im brać udział w konkursach mimo epidemii COVID-19, a także składać wnioski o dofinansowanie i realizować oraz rozliczać projekty w sytuacji kryzysowej.źródło: ShutterStock

Ustawa o szczególnych rozwiązaniach wspierających realizację programów operacyjnych w związku z wystąpieniem COVID-19 w 2020 r., którą w piątek przyjął Sejm, to kolejny akt mający zaradzić obecnym problemom.

Wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wnioskodawców programów operacyjnych oraz realizujących projekty beneficjentów, pozwalając im brać udział w konkursach mimo epidemii COVID-19, a także składać wnioski o dofinansowanie i realizować oraz rozliczać projekty w sytuacji kryzysowej. Nowe regulacje zwalniają beneficjentów, pod pewnymi warunkami, z niektórych obciążeń i rygorów.

Na uwagę zasługuje art. 5, który przesuwa w szczególnych przypadkach ciężar nieprawidłowości indywidualnej na Skarb Państwa, zwalniając beneficjenta z odpowiedzialności. Z kolei art. 6 pozwala uznać wydatki na niezrealizowane cele za kwalifikowalne, jeżeli beneficjent wykaże, że z dochowaniem należytej staranności i w stosownym terminie podejmował niezbędne działania służące ich odzyskaniu, albo wykaże brak możliwości ich odzyskania.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane