statystyki

Będzie łatwiej wykorzystać unijne fundusze

autor: Szymon Cydzik07.04.2020, 06:01; Aktualizacja: 07.04.2020, 07:42
Wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wnioskodawców programów operacyjnych oraz realizujących projekty beneficjentów, pozwalając im brać udział w konkursach mimo epidemii COVID-19, a także składać wnioski o dofinansowanie i realizować oraz rozliczać projekty w sytuacji kryzysowej.

Wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wnioskodawców programów operacyjnych oraz realizujących projekty beneficjentów, pozwalając im brać udział w konkursach mimo epidemii COVID-19, a także składać wnioski o dofinansowanie i realizować oraz rozliczać projekty w sytuacji kryzysowej.źródło: ShutterStock

Ustawa o szczególnych rozwiązaniach wspierających realizację programów operacyjnych w związku z wystąpieniem COVID-19 w 2020 r., którą w piątek przyjął Sejm, to kolejny akt mający zaradzić obecnym problemom.

Wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wnioskodawców programów operacyjnych oraz realizujących projekty beneficjentów, pozwalając im brać udział w konkursach mimo epidemii COVID-19, a także składać wnioski o dofinansowanie i realizować oraz rozliczać projekty w sytuacji kryzysowej. Nowe regulacje zwalniają beneficjentów, pod pewnymi warunkami, z niektórych obciążeń i rygorów.

Na uwagę zasługuje art. 5, który przesuwa w szczególnych przypadkach ciężar nieprawidłowości indywidualnej na Skarb Państwa, zwalniając beneficjenta z odpowiedzialności. Z kolei art. 6 pozwala uznać wydatki na niezrealizowane cele za kwalifikowalne, jeżeli beneficjent wykaże, że z dochowaniem należytej staranności i w stosownym terminie podejmował niezbędne działania służące ich odzyskaniu, albo wykaże brak możliwości ich odzyskania.


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane