statystyki

Wypracowanie nowej formuły solidarności klimatycznej na czas kryzysu: Zielony przełom na razie odroczony

autor: Marceli Sommer07.04.2020, 07:30; Aktualizacja: 07.04.2020, 07:30
Nowy termin szczytu pozostaje nieznany. Według agencji E&E News będzie zależał m.in. od wyniku rozmów ONZ i Wielkiej Brytanii z państwami afrykańskimi, które mają być gospodarzami COP27.

Nowy termin szczytu pozostaje nieznany. Według agencji E&E News będzie zależał m.in. od wyniku rozmów ONZ i Wielkiej Brytanii z państwami afrykańskimi, które mają być gospodarzami COP27.źródło: ShutterStock

Największym wyzwaniem, przed jakim staną uczestnicy przesuniętego szczytu COP26, będzie wypracowanie nowej formuły solidarności klimatycznej na czas kryzysu.

– Świat stoi przed bezprecedensowym globalnym wyzwaniem i kraje słusznie koncentrują wysiłki na ratowaniu istnień i walce z COVID-19 – mówił w środę Alok Sharma, szef brytyjskiego resortu biznesu i energii, który ma przewodniczyć COP26, uzasadniając decyzję o przesunięciu konferencji na przyszły rok.

Nowy termin szczytu pozostaje nieznany. Według agencji E&E News będzie zależał m.in. od wyniku rozmów ONZ i Wielkiej Brytanii z państwami afrykańskimi, które mają być gospodarzami COP27. W grę wchodzi organizacja dwóch COP w jednym roku albo przesunięcie także kolejnej konferencji. Wiadomo już natomiast, że budynek, który miał być główną lokacją COP26, zostanie przekształcony w szpital polowy. Decyzja o przesunięciu konferencji spotkała się ze zrozumieniem środowisk ekologicznych i weteranów negocjacji klimatycznych.


Pozostało 91% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane