statystyki

Wirus z Wuhanu dopadł światową gospodarkę

autor: Krzysztof Śmietana25.02.2020, 06:00; Aktualizacja: 25.02.2020, 08:45
Koronawirus powoduje, po pierwsze, coraz większe straty w branży transportowej i turystycznej. Po liniach LOT, które rejsy do Chin zawiesiły 9 lutego, bez rozgłosu z połączenia z Warszawy do Pekinu zaczynają się wycofywać chińskie Air China. Regularne loty odbywały się do ostatniego piątku. Ani w weekend, ani w poniedziałek już się nie odbyły.

Koronawirus powoduje, po pierwsze, coraz większe straty w branży transportowej i turystycznej. Po liniach LOT, które rejsy do Chin zawiesiły 9 lutego, bez rozgłosu z połączenia z Warszawy do Pekinu zaczynają się wycofywać chińskie Air China. Regularne loty odbywały się do ostatniego piątku. Ani w weekend, ani w poniedziałek już się nie odbyły.źródło: ShutterStock

Epidemia dotyka kolejne branże. Coraz mocniej zmaga się z nią sektor logistyczny i wielu krajowych producentów, którzy nie mogą doczekać się na komponenty z Chin.

Koronawirus powoduje, po pierwsze, coraz większe straty w branży transportowej i turystycznej. Po liniach LOT, które rejsy do Chin zawiesiły 9 lutego, bez rozgłosu z połączenia z Warszawy do Pekinu zaczynają się wycofywać chińskie Air China. Regularne loty odbywały się do ostatniego piątku. Ani w weekend, ani w poniedziałek już się nie odbyły. – Air China zredukowała liczbę połączeń, do zaledwie kilku połączeń miesięcznie – informuje Piotr Rudzki, rzecznik Lotniska Chopina. Jak przyznaje Janusz Piechociński, były minister gospodarki, a teraz szef Izby Przemysłowo-Handlowej Polska Azja, zawieszenie połączeń to straty dla naszego sektora turystycznego, bo w ostatnim czasie nasz kraj odwiedzało coraz więcej Chińczyków. W zeszłym roku było ich 200 tys., z czego ogromna część to turyści. Według statystyk obywatel tego kraju zostawia w Warszawie 700 zł.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane