statystyki

Wirus z Wuhanu dopadł światową gospodarkę

autor: Krzysztof Śmietana25.02.2020, 06:00; Aktualizacja: 25.02.2020, 08:45
Koronawirus powoduje, po pierwsze, coraz większe straty w branży transportowej i turystycznej. Po liniach LOT, które rejsy do Chin zawiesiły 9 lutego, bez rozgłosu z połączenia z Warszawy do Pekinu zaczynają się wycofywać chińskie Air China. Regularne loty odbywały się do ostatniego piątku. Ani w weekend, ani w poniedziałek już się nie odbyły.

Koronawirus powoduje, po pierwsze, coraz większe straty w branży transportowej i turystycznej. Po liniach LOT, które rejsy do Chin zawiesiły 9 lutego, bez rozgłosu z połączenia z Warszawy do Pekinu zaczynają się wycofywać chińskie Air China. Regularne loty odbywały się do ostatniego piątku. Ani w weekend, ani w poniedziałek już się nie odbyły.źródło: ShutterStock

Epidemia dotyka kolejne branże. Coraz mocniej zmaga się z nią sektor logistyczny i wielu krajowych producentów, którzy nie mogą doczekać się na komponenty z Chin.

Koronawirus powoduje, po pierwsze, coraz większe straty w branży transportowej i turystycznej. Po liniach LOT, które rejsy do Chin zawiesiły 9 lutego, bez rozgłosu z połączenia z Warszawy do Pekinu zaczynają się wycofywać chińskie Air China. Regularne loty odbywały się do ostatniego piątku. Ani w weekend, ani w poniedziałek już się nie odbyły. – Air China zredukowała liczbę połączeń, do zaledwie kilku połączeń miesięcznie – informuje Piotr Rudzki, rzecznik Lotniska Chopina. Jak przyznaje Janusz Piechociński, były minister gospodarki, a teraz szef Izby Przemysłowo-Handlowej Polska Azja, zawieszenie połączeń to straty dla naszego sektora turystycznego, bo w ostatnim czasie nasz kraj odwiedzało coraz więcej Chińczyków. W zeszłym roku było ich 200 tys., z czego ogromna część to turyści. Według statystyk obywatel tego kraju zostawia w Warszawie 700 zł.


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane