statystyki

Kryzysy przechodzą po firmach niemal bezboleśnie

autor: Grzegorz Kowalczyk23.01.2020, 11:01; Aktualizacja: 23.01.2020, 11:02
Nieetyczne działania globalnych koncernów nie zawsze kończą się utratą zaufania klientów.

Nieetyczne działania globalnych koncernów nie zawsze kończą się utratą zaufania klientów.źródło: ShutterStock

Nieetyczne działania globalnych koncernów nie zawsze kończą się utratą zaufania klientów.

Volkswagen nieprzestrzegający norm emisji zanieczyszczeń w swoich silnikach Diesla zmuszony był do wypłacenia odszkodowań – w USA przeznaczył na to już ok. 30 mld dol. Obecnie trwają też sprawy sądowe w Europie. Mimo to niemiecka firma pozostaje globalnym liderem sprzedaży. Z kolei Boeing wciąż nie może przywrócić do użytkowania uziemionych na całym świecie samolotów 737 MAX. Głównie przez to jego akcje spadły do najniższego poziomu od ponad 12 miesięcy. By ratować sytuację, w zeszłym tygodniu koncern zdecydował się na wybór nowego prezesa, którym został Dave Calhoun.

Wiele wskazuje na to, że z początkiem roku ponowne problemy wizerunkowe mogą spotkać Teslę. Po pojawiających się i konsekwentnie dementowanych na przestrzeni lat przez firmę informacjach o samoczynnym zapłonie baterii w samochodach tej marki, ostatnio krytyce poddawany jest autopilot pozwalający na półautomatyczne prowadzenie pojazdu. Firma broni się wydanymi instrukcjami nakazującymi uwagę kierowców nawet pomimo włączonego systemu. Petycja zawierająca 127 skarg, skierowana do amerykańskiego urzędu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego, zarzuca samochodom Tesli nieuzasadnione przyspieszenie. W poniedziałkowym oświadczeniu firma uznała te zarzuty za całkowicie bezpodstawne.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane