statystyki

Ryzykowny powrót do najniższej ceny

autor: Sławomir Wikariak13.01.2020, 06:01; Aktualizacja: 13.01.2020, 07:23
Jesienią minionego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała, że rozważa powrót do stosowania ceny jako jedynego kryterium.

Jesienią minionego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała, że rozważa powrót do stosowania ceny jako jedynego kryterium.źródło: ShutterStock

Powrót do stosowania ceny jako jedynego kryterium nie tylko byłby błędem, lecz może też oznaczać złamanie prawa – uważa Federacja Przedsiębiorców Polskich.

Jesienią minionego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała, że rozważa powrót do stosowania ceny jako jedynego kryterium. W minionym tygodniu w podobnym tonie wypowiedział się dla „Pulsu Biznesu” Tomasz Żuchowski, p.o. generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad. Jego zdaniem dotychczas stosowane pozacenowe kryteria nie sprawdziły się, a wybór na podstawie samej ceny może pozwolić na obniżenie kosztów.

FPP w przesłanym DGP oświadczeniu przekonuje, że to błędne podejście. Zgadza się, że stosowanie terminu realizacji inwestycji jako jednego z kryteriów nie ma specjalnego sensu. Nie podważa to jednak, jej zdaniem, innych pozacenowych kryteriów.


Pozostało jeszcze 58% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane