Fundusz Trójmorza będzie dobrym uzupełnieniem dla środków unijnych [WYWIAD]

autor: Łukasz Wilkowicz25.09.2019, 09:21; Aktualizacja: 25.09.2019, 09:22
podatki, pieniądze

- Za rok powinniśmy mieć zobowiązania do faktycznego wydatkowania środków na poziomie około miliarda euro. Docelowa wartość Funduszu Trójmorza to 3–5 mld euro - mówi w rozmowie z DGP Beata Daszyńska-Muzyczka.źródło: ShutterStock

- Za rok powinniśmy mieć zobowiązania do faktycznego wydatkowania środków na poziomie około miliarda euro. Docelowa wartość Funduszu Trójmorza to 3–5 mld euro - mówi w rozmowie z DGP Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego, jednego ze współzałożycieli Funduszu Trójmorza.

Dziś rozpoczyna się w Warszawie spotkanie szefów banków rozwoju i resortów rozwoju z krajów Trójmorza. Czego będzie dotyczyć?

Inicjatywa Trójmorza ma trzy wymiary: prezydencki, rządowy i ekonomiczny. Fundusz Trójmorza ma wesprzeć rozwój gospodarczy regionu, oczywiście na zasadach rynkowych, komercyjnych. Spotkanie, które dziś się odbywa, będzie dotyczyło dalszego wspólnego budowania funduszu. Na spotkanie do Warszawy przyjeżdżają przedstawiciele banków i instytucji rozwoju, a także odpowiednich ministerstw z krajów Trójmorza.

Tego typu spotkania pokazują, jak poważnym i jednocześnie złożonym przedsięwzięciem jest ten projekt. W przyszłym miesiącu mamy natomiast drugie spotkanie rady nadzorczej funduszu – tym razem w Tallinie. Liczymy, że tak częste kontakty pozwolą nam utrzymać dotychczasowe, bardzo wysokie tempo prac nad funduszem.


Pozostało jeszcze 81% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane