Biznes uważa, że przesyłki z Chin są za tanie

autor: Patryk Słowik25.09.2019, 18:00
Opłaty za przesyłki pocztowe z Państwa Środka do krajów Unii Europejskiej, w tym Polski, są zbyt niskie. Odczuwają to przedsiębiorstwa działające na naszym rynku. Zwraca na to uwagę Konfederacja Lewiatan.

Opłaty za przesyłki pocztowe z Państwa Środka do krajów Unii Europejskiej, w tym Polski, są zbyt niskie. Odczuwają to przedsiębiorstwa działające na naszym rynku. Zwraca na to uwagę Konfederacja Lewiatan.źródło: ShutterStock

Opłaty za przesyłki pocztowe z Państwa Środka do krajów Unii Europejskiej, w tym Polski, są zbyt niskie. Odczuwają to przedsiębiorstwa działające na naszym rynku. Zwraca na to uwagę Konfederacja Lewiatan.

W rozesłanej do mediów informacji prasowej organizacja podkreśla, że obecna wysokość opłat za paczki e-commerce zakłóca konkurencję i uderza w europejskich sprzedawców oraz unijne platformy internetowe umożliwiające handel elektroniczny. Mówiąc obrazowo: dziś często bardziej opłaca się kupić towar na AliExpress niż Allegro. Istnieje duża szansa, że w pierwszym przypadku za transport zapłacimy mniej.

Lewiatan informuje, że w liście skierowanym do szefów rządów państw UE platformy internetowe, przedsiębiorstwa z branży e-commerce z całej Europy, w tym z Polski, apelują o reformę systemu dostarczania paczek. – Pod koniec września w Genewie na nadzwyczajnym kongresie Międzynarodowej Unii Pocztowej będą omawiane kwestie strategiczne dotyczące polityki pocztowej oraz zapewnienia równych warunków działania dla europejskiego handlu detalicznego i elektronicznego. Apelujemy, wspólnie z przedsiębiorcami z całej Europy, aby na tym spotkaniu przedstawiciele rządów europejskich naciskali na przeprowadzenie gruntownej reformy systemu opłat za przesyłki pocztowe – mówi dr Aleksandra Musielak, ekspertka Konfederacji Lewiatan.


Pozostało jeszcze 67% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane