statystyki

Kluczowa jest odbudowa zaufania do rynku po aferze GetBacku [WYWIAD]

autor: Łukasz Wilkowicz24.09.2019, 09:41; Aktualizacja: 24.09.2019, 09:41
- Nasz rynek kapitałowy to bardzo dobrze naoliwiona, nowocześnie zaprojektowana taśma produkcyjna, która jednak wypuszcza zbyt mało produktów - mówi w rozmowie z DGP Maciej Trybuchowski.

- Nasz rynek kapitałowy to bardzo dobrze naoliwiona, nowocześnie zaprojektowana taśma produkcyjna, która jednak wypuszcza zbyt mało produktów - mówi w rozmowie z DGP Maciej Trybuchowski.źródło: ShutterStock

- Nasz rynek kapitałowy to bardzo dobrze naoliwiona, nowocześnie zaprojektowana taśma produkcyjna, która jednak wypuszcza zbyt mało produktów - mówi w rozmowie z DGP Maciej Trybuchowski.

Mija rok, odkąd – zgodnie z oceną firmy FTSE Russell – polski rynek kapitałowy zaliczony został do grona rynków rozwiniętych. Jak pan ocenia sytuację naszego rynku? Rozwija się?

Polski rynek, jak każdy, ma swoje mocne i słabe strony. Mocną stroną jest to, że rzeczywiście jesteśmy w kategorii rynków rozwiniętych. To nobilitacja. Ale także ocena niezależnej agencji potwierdzająca, że rynek jest dobrze uregulowany, oferuje profesjonalną i nowoczesną jakość infrastruktury, a co z naszego punktu widzenia istotne – dostarcza rozwinięte na poziomie światowym usługi posttransakcyjne.

Ale…

Często podkreślam, że mamy dobrze naoliwioną, nowocześnie zaprojektowaną taśmę produkcyjną, która wypuszcza zbyt mało produktów. Jest luka pomiędzy tym, jaki zbudowaliśmy rynek, a oczekiwaniami, jaki ten rynek powinien mieć wkład w rozwój gospodarki i czym ma być dla inwestorów. Cały ten system jest po to, by finansować rozwój gospodarczy i aby akumulacja kapitału poprzez rynek kapitałowy przyczyniła się do rozwoju kraju.


Pozostało jeszcze 84% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane