SN: Nieuczciwych praktyk nie ściga się po roku od ich zaprzestania

autor: Szymon Cydzik17.07.2019, 18:00; Aktualizacja: 17.07.2019, 18:19
sąd najwyższy

sąd najwyższyźródło: ShutterStock

Sąd Najwyższy uchylił wczoraj decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów stwierdzającą nadużywanie pozycji dominującej przez gminę Sucha Beskidzka.

Decyzją z 30 grudnia 2013 r. prezes UOKiK nakazał gminie zapłacić 8700 zł za naruszenie art. 9 ustawy z 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 369). Za praktykę ograniczającą konkurencję uznał nadużywanie przez Suchą Beskidzką pozycji dominującej na lokalnym rynku hurtowego odbioru i oczyszczania ścieków z sąsiednich gmin (Maków Podhalański i Stryszawa) i narzucanie zawyżonych cen.

Gmina odwołała się do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ten jednak oddalił odwołanie. Decyzję tę podtrzymał także sąd Apelacyjny w Warszawie. Sprawa dotarła do Sądu Najwyższego, który uchylił wyrok II instancji i zmienił postanowienie I, uchylając w całości decyzję prezesa UOKiK.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane