statystyki

Za lot łączony odszkodowawczo odpowiada linia, w której dokonano rezerwacji

autor: Patryk Słowik15.07.2019, 17:00
lotnisko czas

Przewoźnik lotniczy, który realizował pierwszy lot, jest zobowiązany do wypłaty odszkodowania na rzecz pasażerów, którzy doznali dużego opóźnienia po zakończeniu drugiego lotu wykonywanego przez niewspólnotowego przewoźnika lotniczego.źródło: ShutterStock

Przewoźnik lotniczy, który realizował pierwszy lot, jest zobowiązany do wypłaty odszkodowania na rzecz pasażerów, którzy doznali dużego opóźnienia po zakończeniu drugiego lotu wykonywanego przez niewspólnotowego przewoźnika lotniczego.

To clou niedawnego wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE. Orzeczenie to jest bardzo korzystne dla pasażerów odbywających podróże w egzotyczne miejsce, leżące poza terytorium wspólnoty.

Sprawa, która zawisła przed trybunałem, dotyczyła jedenastu Czechów. Postanowili oni lecieć do Bangkoku w Tajlandii. W tym celu czeskimi liniami lotniczymi dolecieli do Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a następnie samolotem Etihad Airways (niewspólnotowy przewoźnik) do miejsca docelowego. Sęk w tym, że tak jak pierwszy lot przebiegł bez kłopotów, tak podczas drugiego powstało opóźnienie ponad ośmiu godzin.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane