statystyki

Ważą się losy nowych przepisów o zamówieniach

autor: Sławomir Wikariak19.06.2019, 07:48; Aktualizacja: 19.06.2019, 07:48
Czy projekt nowej ustawy – Prawo zamówień publicznych zostanie skierowany do Sejmu przed końcem kadencji? Wciąż nie wiadomo.

Czy projekt nowej ustawy – Prawo zamówień publicznych zostanie skierowany do Sejmu przed końcem kadencji? Wciąż nie wiadomo.źródło: ShutterStock

Czy projekt nowej ustawy – Prawo zamówień publicznych zostanie skierowany do Sejmu przed końcem kadencji? Wciąż nie wiadomo.

Przygotowany przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wraz z Urzędem Zamówień Publicznych projekt miał w ubiegłym tygodniu stanąć na Komitecie Stałym Rady Ministrów. W ostatnim momencie go zdjęto. To wicepremier Jacek Sasin nabrał wątpliwości, czy jest sens na ostatnią chwilę przyjmować projekt tak dużej i tak ważnej ustawy i postanowił przeprowadzić konsultacje na temat. Jak nieoficjalnie dowiedział się DGP, zdania były podzielone. Nie podjęto rozstrzygających decyzji, ale prace nad aktem są kontynuowane. Jeśli do końca czerwca zostanie przyjęty przez Radę Ministrów, to niewykluczone, że trafi do Sejmu.

Pytanie tylko, czy byłby to rzeczywiście dobry pomysł? Chodzi bowiem o wyjątkowo pokaźną ustawę, która liczy 680 artykułów i prawie 300 stron samych przepisów bez uzasadnienia. Tymczasem na prace w Sejmie zostałyby dwa, góra trzy posiedzenia. Oczywiście uchwalenie nawet tak rozbudowanego aktu jest możliwe nawet w tak krótkim czasie, tyle że oznaczałoby to w zasadzie jakikolwiek brak pracy merytorycznej nad ustawą. A choć prace nad projektem trwają już długo, to – jak każde przepisy – powinien on zostać przepracowany w specjalnie powołanej w tym celu sejmowej podkomisji. Tego wymaga kultura legislacyjna.


Pozostało 46% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane