statystyki

Budowa na działce, która ma być przyłączona do SSE

autor: Patrycja Dudek13.05.2019, 08:17; Aktualizacja: 13.05.2019, 08:17
Zarówno WSA w Gorzowie Wielkopolskim, jak i NSA podkreśliły, że istotną przesłanką zakwalifikowania wydatku do kosztów objętych pomocą publiczną jest poniesienie go na terenie strefy. Teren ten jest wyznaczony ściśle granicami SSE.

Zarówno WSA w Gorzowie Wielkopolskim, jak i NSA podkreśliły, że istotną przesłanką zakwalifikowania wydatku do kosztów objętych pomocą publiczną jest poniesienie go na terenie strefy. Teren ten jest wyznaczony ściśle granicami SSE.źródło: PAP
autor zdjęcia: Jakub Kamiński

Budowa hali magazynowej i linii produkcyjnej na działce, która ma być dopiero przyłączona do specjalnej strefy ekonomicznej, nie jest kosztem kwalifikowanym objętym pomocą publiczną – wynika z wyroku NSA.

Chodziło o zakres zwolnienia podatkowego dla dochodu osiąganego z działalności prowadzonej na terenie SSE. Wielkość tej preferencji zależy od wysokości wydatków inwestycyjnych poniesionych przez przedsiębiorcę.


Pozostało jeszcze 92% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane