Przy Komisji Europejskiej zostanie powołana grupa ekspertów. Opracują wymagania techniczne dot. bezpiecznych parkingów

autor: Piotr Szymaniak12.03.2019, 18:00
– Kierowcy w Europie zasługują na wygodę i bezpieczeństwo podczas odpoczynku, co ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa pracy na europejskich drogach. Obecna sytuacja jest nie do przyjęcia – mówi Violetta Bulc, komisarz ds. transportu.

– Kierowcy w Europie zasługują na wygodę i bezpieczeństwo podczas odpoczynku, co ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa pracy na europejskich drogach. Obecna sytuacja jest nie do przyjęcia – mówi Violetta Bulc, komisarz ds. transportu.źródło: ShutterStock

Około 75 proc. napadów na TIR-y, do jakich dochodzi na terenie państw należących do Unii Europejskiej, ma miejsce na niestrzeżonych parkingach. Z raportu Komisji Europejskiej na temat bezpiecznych i chronionych miejsc parkingowych dla ciężarówek wynika, że brakuje ich ok. 400 tys.

Kierowcy, a także przewożone przez nich ładunki wciąż narażeni są na ataki nie tylko ze strony grup przestępczych, lecz także nielegalnych imigrantów. Oprócz opracowania standardów bezpieczeństwa w raporcie jest też mowa o minimalnych wymogach, jakie należy spełnić, by zaspokoić potrzeby socjalne kierowców. Chodzi m.in. o toalety i natryski, całodobowy dostęp do automatów z jedzeniem i piciem, prąd czy internet.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane