statystyki

Przy Komisji Europejskiej zostanie powołana grupa ekspertów. Opracują wymagania techniczne dot. bezpiecznych parkingów

autor: Piotr Szymaniak12.03.2019, 18:00
– Kierowcy w Europie zasługują na wygodę i bezpieczeństwo podczas odpoczynku, co ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa pracy na europejskich drogach. Obecna sytuacja jest nie do przyjęcia – mówi Violetta Bulc, komisarz ds. transportu.

– Kierowcy w Europie zasługują na wygodę i bezpieczeństwo podczas odpoczynku, co ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa pracy na europejskich drogach. Obecna sytuacja jest nie do przyjęcia – mówi Violetta Bulc, komisarz ds. transportu.źródło: ShutterStock

Około 75 proc. napadów na TIR-y, do jakich dochodzi na terenie państw należących do Unii Europejskiej, ma miejsce na niestrzeżonych parkingach. Z raportu Komisji Europejskiej na temat bezpiecznych i chronionych miejsc parkingowych dla ciężarówek wynika, że brakuje ich ok. 400 tys.

Kierowcy, a także przewożone przez nich ładunki wciąż narażeni są na ataki nie tylko ze strony grup przestępczych, lecz także nielegalnych imigrantów. Oprócz opracowania standardów bezpieczeństwa w raporcie jest też mowa o minimalnych wymogach, jakie należy spełnić, by zaspokoić potrzeby socjalne kierowców. Chodzi m.in. o toalety i natryski, całodobowy dostęp do automatów z jedzeniem i piciem, prąd czy internet.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane