Znamy zarobki w Narodowym Banku Polskim

09.01.2019, 10:47; Aktualizacja: 09.01.2019, 11:25
Siedziba NBP

Siedziba NBPźródło: ShutterStock

NBP, w związku z rozpowszechnianymi nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi polityki kadrowej i płacowej NBP, Narodowy Bank Polski, jako transparentna instytucja zaufania publicznego, ponownie wyjaśnia oraz podaje do publicznej wiadomości następujące informacje.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (32)

  • kasia(2019-01-09 12:23) Zgłoś naruszenie 441

    Dla mnie tylko oświadczenia majątkowe są wiarygodne.Do póki ich nie przedstawią - to na słowo nie wierzę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • opt(2019-01-09 12:46) Zgłoś naruszenie 371

    Kilka uwag: Propaganda sukcesu na każdym kroku, wzrost gospodarczy , rosną płace, uszczelniono wat, patrz Europo jak można żyć i co: 1. Emeryt dostaje 1250 zł a sekretarka ( bo, nawet taki zakres czynności nie dorównuje zakresowi sekretarki) 65 tyś. 2. Tak dobrze , czy tak żle skoro od lat i obecnie też przy waloryzacji rent i emerytur uwzględnia się zaledwie 20% wskaźnika wzrostu płac i żadna władza do tej pory nie skorzystala z ustawowej możliwości wzrost o 50%. Czy w takim świetle jest uprawnione twierdzenie Rafalskiej ,że to najwyższa waloryzacja? Nie pani minister taka jak za poprzedników o inflację i o 20% wskaźnika wzrosut płac, ani o ułamek wyższa i to jeszcze opóżniona i obniżona , bo w marcu i w stosunku do wskażników roku ubiegłego. 3 Wszystko wzrasta a kwoty wolne od podatku nie, oprocentowanie lokat nie i ktoś twierdzi ,że wynagrodzenia wypracował bank, tak m.in. zamrożeniem stóp procentowych i janosikowym w postaci podatku belki. 4 Czy coś się zmieni. Nic się nie zmieni, bo nie liczy się konstytucja, prawo i sprawiedliwość. Jest na sztandarach władzy, ale nie w umysłach zarządzających, bo jak może być skoro na czele stoi bankster od rozdawnictwa nieswojego, od zysków na frankowiczach itp. Mamy obławianie się na państwowym na niespotykaną skalę. Nie trzeba kraść, bo się należy a i tak kradną i w jakich ilościach. Już śmieszna i mało przekonująca jest propaganda , że za poprzedniej władzy było żle a jak to teraz niebiańsko. Kupienie kilku grup przyznaniem czegoś kosztem innych niczego nie rozwiązuje - to tylko ciągle hipokryzja. Odpowiedz

    Odpowiedz
  • Zenon(2019-01-09 13:36) Zgłoś naruszenie 265

    Ile w NBP płacą druciarkom Pixi i Dixi.Za pracę na kolanach pewnie solidnie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • aa(2019-01-09 13:14) Zgłoś naruszenie 211

    No to podstawowe. I uśrednione. A ile premie?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • krzyś(2019-01-09 11:48) Zgłoś naruszenie 201

    szok-dlaczego tak mało /

    Odpowiedz
  • Zyta(2019-01-09 15:37) Zgłoś naruszenie 201

    Następna nadzwyczajna kasta, państwo w panstwie . Czy te tłuste koty są nie do ruszenia, Gdzie my żyjemy, a ludzie za..... Ją za marne grosze.

    Odpowiedz
  • Nic(2019-01-09 20:42) Zgłoś naruszenie 181

    nie ujawniono i nadal nic nie wiemy. Zamydlono, zamglono i idiotów z ludzi zrobiono.

    Odpowiedz
  • pandora(2019-01-09 19:38) Zgłoś naruszenie 172

    Pan Glapiński traktuje bank jak własny folwark a przecież sama nazwa wskazuje,że to jest Narodowy bank Polski a więc całego narodu.Powinny juz dawno byc widełki jak w każdym innym sektorze gospodarki,bo to sa pieniadze społeczeństwa, a za oszczędzanie w banku klient nie dostaje nic natomiast jak bierze kredyt to procent jest ogromny i własnie z tego i z takich ludzi zyja jak krezusi.to powinno sie zmienic a jak sie komus nie podoba to fora ze dwora.Ci ludzie zyja w innym wymiarze ale to jest Polska panie prezesie banku i to jest mienie narodowe.Emeryci jak idioci płaca wysokie podatki z niskich dochodów i jak maja sie czuc widząc takie różnice?To może tylko szlag trafić!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • patryjota emeryt(2019-01-09 14:41) Zgłoś naruszenie 165

    wstyd emeryci maja po1400 zl po 45latach ciężkiej pracy mam 67 lat i musialem ciężko pracować ścigano mnie w czasie stanu wojennego za poglądy mazylem o normalnym kraju uczciwie pracowałem dorobiłem się zawalu i marnej emerytury nie było wyboruw zebym w nich nieuczestniczyl bo jestem patryjota i czulem ze jest to muj obowiązek do dzisiaj szlak mnie trafia jak widze i slysze cos takiego ze taka lalunia zarabia tyle pieniędzy to moi rodzice ciężko pracowali i ja pol wieku żeby tak okradać wlasny narod przez takie osoby dziwie się ze nie jest jej wstyd tak okradać ludzi wspomialem o wyborach jestem człowiekiem uczciwym i chonorowym bo tak mnie wychowano normalnie ale jusz na żadne wybory nie pujde takie sytuacje doprowadzają panie prezydencie i premieze ze traci się zaufanie nigdy go nieodzyskam jest to dlamnie bardzo przykre po prostu zygac mi się chce ze na takie cos zad pozwala przez trzy lata zadzicie i żaden nic niewiedzial ze dzieja się takie zeczy ta kobieta niedorobila się tych pieniędzy po prostu je sobie wziela cala moja pokoleniowa rodzina niedorobila się tyle pieniędzy co ta lalunia skandal emeryt

    Odpowiedz
  • T1000(2019-01-09 13:08) Zgłoś naruszenie 131

    Wszędzie piszą, że nie ujawnił, a u was, że ujawnił. Co za absurd w tej gazecie!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tyc(2019-01-09 15:12) Zgłoś naruszenie 133

    A emeryci jak to widza to płaczą !! i reszce od emerytury płacą podatki !!!!! Nawet nie maja trzynastej emerytury na święta jak to maja wszyscy urzędnicy dodatkowe nagrody, premie , karpiówki !! Hańba !!

    Odpowiedz
  • wysokie kwalifikacje(2019-01-10 07:19) Zgłoś naruszenie 80

    gdyby w UK, asystentka z wykształcenia rusycystka w instytucji państwowej zarabiała miesięcznie 15 krotność średniego wynagrodzenia brytyjczyka to nie tylko Prezes instytucji, ale Premier dymisja

    Odpowiedz
  • Wera(2019-01-09 12:24) Zgłoś naruszenie 611

    W USA szefowie bankow prywatnych zarabiaja nawet 100- 200 razy wiecej niz szef FED. Obecnie J. Powell otrzymuje wynagrodzenie w wysokosci 202 tys. USD rocznie, , szef Goldman Sachs 22 mln USD rocznie, a szeg JPMorgan Hase ponad 40 mln USD rocznie. ----- Prezes NBP powinien zarabiac 250 tys. zl rocznie a nie ponad 750 tys. zl. 50-krotnosc sredniej miesiecznej pensji krajowej rocznie czyli 250 tys. zl to odpowiednia placa.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • tyczka(2019-01-09 15:13) Zgłoś naruszenie 65

    A emeryci jak to widza to płaczą !! i reszce od emerytury płacą podatki !!!!! Nawet nie maja trzynastej emerytury na święta jak to maja wszyscy urzędnicy dodatkowe nagrody, premie , karpiówki !! Hańba !!

    Odpowiedz
  • wle(2019-01-09 14:04) Zgłoś naruszenie 513

    A czy ktoś pytał o zarobki HGW z 1999 r.? Może niech NBPpoda jeszcze zarobki prezesa np. z 1945 r.

    Odpowiedz
  • czystość i ubóstwo(2019-01-10 05:22) Zgłoś naruszenie 42

    "nie ślubowali przecież czystości ani ubóstwa "- to cytat z BELKI. To wybranym "paniom derektorkom" na waciki ledwo starcza a starym satyrom potrzebny dodatek o emerytur na pampersy

    Odpowiedz
  • wspulczujacy pani prezes(2019-01-09 20:17) Zgłoś naruszenie 41

    niech ta pani wyjedzie do sanatorium na odpoczynek bo dlaniej to szok przecież to wcale nie taka wielka pensja a z tego sanatorium niech skorzysta jako wyjast sluzbowyw ramach odpoczynku psychicznego a po powrocie dostanie podwyrzkie w ramach rekompensaty i uszczerbku na zdrowiu takie cyrki to tylko unas wkraju wstyd

    Odpowiedz
  • nepotyzm za pis wiecznie zywy?(2019-01-10 07:21) Zgłoś naruszenie 40

    Z tego co pamiętam, to pani dyrektor Martyna Wojciechowska z NBP i dyrektor Gabinetu KNF pani Daria Wojciechowska-Bujno są siostrami.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sa(2019-01-10 11:41) Zgłoś naruszenie 40

    Szybko się rozbisurmanili , rozbestwili (info wg opozycji, dziś rano radio ) i brak jakiejkolwiek na bieżąco kontroli , nadzoru, tego co rozdziela fuchy za nasze, bez konkursu z kapelusza i niby mieli ponosić odpowiedzialność ,kto i kiedy poniósł za przekręty , dotkliwą odpowiedzialność , bo twierdzą "im się po prostu należy " !!!. Wybierajcie nas dalej !. Widać, że dalej wykształconych ludzi RP traktują jak ciemną masę ,bo liczą, że i tak w ten kit im uwierzą ?.

    Odpowiedz
  • OFFICE(2019-01-14 18:49) Zgłoś naruszenie 20

    Znów bzdury opowiadają . Niech pokażą PITy to zobaczymy jakie dochody osiągali . To czym mydlą oczy to tylko podstawa , a od tego premie , dodatki itp. Pewnie dwa lub trzy razy tyle . Złodzieje , nasze pieniądze grabią już nie grabiami , ale łopatami .

    Odpowiedz