Znamy zarobki w Narodowym Banku Polskim

09.01.2019, 10:47; Aktualizacja: 09.01.2019, 11:25
Siedziba NBP

Siedziba NBPźródło: ShutterStock

NBP, w związku z rozpowszechnianymi nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi polityki kadrowej i płacowej NBP, Narodowy Bank Polski, jako transparentna instytucja zaufania publicznego, ponownie wyjaśnia oraz podaje do publicznej wiadomości następujące informacje.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (32)

  • OFFICE(2019-01-14 18:49) Zgłoś naruszenie 20

    Znów bzdury opowiadają . Niech pokażą PITy to zobaczymy jakie dochody osiągali . To czym mydlą oczy to tylko podstawa , a od tego premie , dodatki itp. Pewnie dwa lub trzy razy tyle . Złodzieje , nasze pieniądze grabią już nie grabiami , ale łopatami .

    Odpowiedz
  • EMERYT Z EŁKU(2019-01-14 16:23) Zgłoś naruszenie 10

    Przepracowałem 47 lat. Przez ten okres cały czas płaciłem podatek od wynagrodzeń. Teraz jestem na zasłużonej emeryturze, którą otrzymuję w wysokości 1.462 zł.Słownie : jeden tysiąc czterysta pięćdziesiąt dwa złote i NADAL PŁACĘ PODATEK OD EMERYTURY.. KTO NAMI RZĄDZI ? Jaką Trzeba być ***** i BLADZIĄ, żeby w ten sposób postępować ? Kto za to odpowiada? Odpowiadam: Rząd, Sejm i Senat. Czy PAŃSTWO NIE MACIE JUŻ ODROBINĘ WSTYDU, AMBICJI, HONORU ? Was trzeba kopnąć w **** i wyrzucić na śmietnik historii. Zbliżają się wybory. Apel do rencistów i emerytów. Ani jedna osoba NIE POWINNA ODDAĆ SWEGO GŁOSU NA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO oraz PLATFORMĘ OBYWATELSKĄ. BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ !

    Odpowiedz
  • Wowka(2019-01-14 13:26) Zgłoś naruszenie 11

    To co podają to bujda na resorach, myślicie ,że ciemny lud to kupi? chcecie doprowadzić do tego by ludzie wyszli na ulice.Takiego załamania rządu nie było to jest hańba. U nas bezwstydnicy nawewt nie wiedzą co to jest dymisja, no bo jak samemu odejść od koryta gdzie kupa forsy i cieplutko

    Odpowiedz
  • obywatel.(2019-01-10 14:37) Zgłoś naruszenie 02

    Przecież wynagrodzenia w NBP nie są z budżetu państwa wypłacana ,wara od nich.Jakie oświadczenie majątkowe to bzdura.Rydzyka poprosić o oświadczenie majątkowe.To na pewno przekaże.

    Odpowiedz
  • sa(2019-01-10 11:41) Zgłoś naruszenie 40

    Szybko się rozbisurmanili , rozbestwili (info wg opozycji, dziś rano radio ) i brak jakiejkolwiek na bieżąco kontroli , nadzoru, tego co rozdziela fuchy za nasze, bez konkursu z kapelusza i niby mieli ponosić odpowiedzialność ,kto i kiedy poniósł za przekręty , dotkliwą odpowiedzialność , bo twierdzą "im się po prostu należy " !!!. Wybierajcie nas dalej !. Widać, że dalej wykształconych ludzi RP traktują jak ciemną masę ,bo liczą, że i tak w ten kit im uwierzą ?.

    Odpowiedz
  • Natan(2019-01-10 11:17) Zgłoś naruszenie 06

    Totalsi jak zwykle robią zadymę z byle czego a najczęściej z zazdrości i wściekłości że Polacy odsunęli złodziei z PO od władzy !!! A po drugie to Belka zarabiał więcej od Glapińskiego więc o co chodzi totalsom !!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nepotyzm za pis wiecznie zywy?(2019-01-10 07:21) Zgłoś naruszenie 40

    Z tego co pamiętam, to pani dyrektor Martyna Wojciechowska z NBP i dyrektor Gabinetu KNF pani Daria Wojciechowska-Bujno są siostrami.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wysokie kwalifikacje(2019-01-10 07:19) Zgłoś naruszenie 80

    gdyby w UK, asystentka z wykształcenia rusycystka w instytucji państwowej zarabiała miesięcznie 15 krotność średniego wynagrodzenia brytyjczyka to nie tylko Prezes instytucji, ale Premier dymisja

    Odpowiedz
  • czystość i ubóstwo(2019-01-10 05:22) Zgłoś naruszenie 42

    "nie ślubowali przecież czystości ani ubóstwa "- to cytat z BELKI. To wybranym "paniom derektorkom" na waciki ledwo starcza a starym satyrom potrzebny dodatek o emerytur na pampersy

    Odpowiedz
  • Nic(2019-01-09 20:42) Zgłoś naruszenie 181

    nie ujawniono i nadal nic nie wiemy. Zamydlono, zamglono i idiotów z ludzi zrobiono.

    Odpowiedz
  • wspulczujacy pani prezes(2019-01-09 20:17) Zgłoś naruszenie 41

    niech ta pani wyjedzie do sanatorium na odpoczynek bo dlaniej to szok przecież to wcale nie taka wielka pensja a z tego sanatorium niech skorzysta jako wyjast sluzbowyw ramach odpoczynku psychicznego a po powrocie dostanie podwyrzkie w ramach rekompensaty i uszczerbku na zdrowiu takie cyrki to tylko unas wkraju wstyd

    Odpowiedz
  • pandora(2019-01-09 19:38) Zgłoś naruszenie 172

    Pan Glapiński traktuje bank jak własny folwark a przecież sama nazwa wskazuje,że to jest Narodowy bank Polski a więc całego narodu.Powinny juz dawno byc widełki jak w każdym innym sektorze gospodarki,bo to sa pieniadze społeczeństwa, a za oszczędzanie w banku klient nie dostaje nic natomiast jak bierze kredyt to procent jest ogromny i własnie z tego i z takich ludzi zyja jak krezusi.to powinno sie zmienic a jak sie komus nie podoba to fora ze dwora.Ci ludzie zyja w innym wymiarze ale to jest Polska panie prezesie banku i to jest mienie narodowe.Emeryci jak idioci płaca wysokie podatki z niskich dochodów i jak maja sie czuc widząc takie różnice?To może tylko szlag trafić!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Zyta(2019-01-09 15:37) Zgłoś naruszenie 201

    Następna nadzwyczajna kasta, państwo w panstwie . Czy te tłuste koty są nie do ruszenia, Gdzie my żyjemy, a ludzie za..... Ją za marne grosze.

    Odpowiedz
  • tyczka(2019-01-09 15:13) Zgłoś naruszenie 65

    A emeryci jak to widza to płaczą !! i reszce od emerytury płacą podatki !!!!! Nawet nie maja trzynastej emerytury na święta jak to maja wszyscy urzędnicy dodatkowe nagrody, premie , karpiówki !! Hańba !!

    Odpowiedz
  • tyc(2019-01-09 15:12) Zgłoś naruszenie 133

    A emeryci jak to widza to płaczą !! i reszce od emerytury płacą podatki !!!!! Nawet nie maja trzynastej emerytury na święta jak to maja wszyscy urzędnicy dodatkowe nagrody, premie , karpiówki !! Hańba !!

    Odpowiedz
  • patryjota emeryt(2019-01-09 14:41) Zgłoś naruszenie 165

    wstyd emeryci maja po1400 zl po 45latach ciężkiej pracy mam 67 lat i musialem ciężko pracować ścigano mnie w czasie stanu wojennego za poglądy mazylem o normalnym kraju uczciwie pracowałem dorobiłem się zawalu i marnej emerytury nie było wyboruw zebym w nich nieuczestniczyl bo jestem patryjota i czulem ze jest to muj obowiązek do dzisiaj szlak mnie trafia jak widze i slysze cos takiego ze taka lalunia zarabia tyle pieniędzy to moi rodzice ciężko pracowali i ja pol wieku żeby tak okradać wlasny narod przez takie osoby dziwie się ze nie jest jej wstyd tak okradać ludzi wspomialem o wyborach jestem człowiekiem uczciwym i chonorowym bo tak mnie wychowano normalnie ale jusz na żadne wybory nie pujde takie sytuacje doprowadzają panie prezydencie i premieze ze traci się zaufanie nigdy go nieodzyskam jest to dlamnie bardzo przykre po prostu zygac mi się chce ze na takie cos zad pozwala przez trzy lata zadzicie i żaden nic niewiedzial ze dzieja się takie zeczy ta kobieta niedorobila się tych pieniędzy po prostu je sobie wziela cala moja pokoleniowa rodzina niedorobila się tyle pieniędzy co ta lalunia skandal emeryt

    Odpowiedz
  • wle(2019-01-09 14:04) Zgłoś naruszenie 513

    A czy ktoś pytał o zarobki HGW z 1999 r.? Może niech NBPpoda jeszcze zarobki prezesa np. z 1945 r.

    Odpowiedz
  • Zenon(2019-01-09 13:36) Zgłoś naruszenie 265

    Ile w NBP płacą druciarkom Pixi i Dixi.Za pracę na kolanach pewnie solidnie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • aa(2019-01-09 13:14) Zgłoś naruszenie 211

    No to podstawowe. I uśrednione. A ile premie?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • T1000(2019-01-09 13:08) Zgłoś naruszenie 131

    Wszędzie piszą, że nie ujawnił, a u was, że ujawnił. Co za absurd w tej gazecie!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz