Poczta nie zwiększy już zatrudnienia

autor: Elżbieta Rutkowska27.12.2018, 08:06; Aktualizacja: 27.12.2018, 08:17
Zatrudnienie i zarobki w Poczcie Polskiej

Zatrudnienie i zarobki w Poczcie Polskiejźródło: DGP

Pracownicy Poczty Polskiej nie dostali premii i obawiają się, że nie będzie też podwyżek.

Poczta Polska była w ostatnich latach bardzo aktywna na rynku pracy. W 2018 r. zatrudniła 1,3 tys. nowych ludzi, a latach 2016–2017 łącznie 2,5 tys. Przyjmowano głównie listonoszy i pracowników placówek pocztowych oraz sortowni. Załoga Poczty przekroczyła już 80 tys. osób. Władze spółki zdecydowały, że to wystarczy: więcej masowych rekrutacji nie będzie. – Chcemy się skoncentrować na organizacji pracy i zwiększeniu efektywności – informuje Justyna Siwek, rzeczniczka Poczty Polskiej.

Wśród pracowników te deklaracje nie budzą entuzjazmu. Mimo dotychczasowego wzrostu zatrudnienia listonosze wciąż skarżą się na przeciążenie pracą. Ale jeszcze większe niezadowolenie pocztowców wywołał brak premii świątecznej, na którą liczyli w tym roku.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • Karnak(2018-12-30 14:58) Zgłoś naruszenie 32

    Na Poczcie jak widać nie szanuje się pracowników. Góra chwali się, że zatrudniono "tyle a tyle" osób. A ile w tym czasie odeszło z tej pracy to po co podawać, prawda? Poza tym opinie pracowników o pracy na Poczcie są druzgocące - wystarczy trochę poczytać w necie. Strajk? Może coś by to dało.

    Odpowiedz
  • Marcin(2019-01-08 18:58) Zgłoś naruszenie 11

    Praca w Urzędzie Pocztowym to bardzo odpowiedzialna praca. Poczta jest częścią administracji państwowej, przewija się tam mnóstwo ludzi, danych osobowych, pieniędzy i przesyłek (listowych i paczkowych). Poczta oferuje usługi finansowe (Bank Pocztowy), ubezpieczeniowe i handlowe. Jest to strategiczna spółka Skarbu Państwa, niezbywalna. Operator Narodowy wyznaczony przez ustawę. Instytucja użyteczności publicznej i zaufania publicznego z ponad 460 letnią tradycją. Urzędnik pocztowy ponosi nie małą odpowiedzialność w trakcie wypełniania swoich obowiązków. A zarabia w 2019 r. 2500 zł. brutto + 13 pensja i ewentualne stażowe. To chyba trochę za mało. Teraz w Biedronce i Lidlu na kasie zarabia się więcej. Po co w ogóle szkoła pocztowa (kierunek Technik Usł. Pocztowych i Fin.), skoro do pracy na kasie w ww. sklepach nie jest potrzebna szkoła zawodowa, a zarobki wyższe i odpowiedzialność mniejsza..?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane