Przedświąteczny maraton cenowy. Szykują się podwyżki cen prądu, wody i śmieci

autor: Karolina Baca-Pogorzelska, Tomasz Żółciak, Justyna Piszczatowska18.12.2018, 07:58; Aktualizacja: 18.12.2018, 09:16
Pracownicy Urzędu Regulacji Energetyki mają przed nadchodzącymi świętami ręce pełne roboty. Trzeba przeanalizować i zatwierdzić wnioski taryfowe na energię elektryczną i gaz, które co do zasady powinny wejść w życie już od stycznia.

Pracownicy Urzędu Regulacji Energetyki mają przed nadchodzącymi świętami ręce pełne roboty. Trzeba przeanalizować i zatwierdzić wnioski taryfowe na energię elektryczną i gaz, które co do zasady powinny wejść w życie już od stycznia.źródło: ShutterStock

Gospodarstwa domowe muszą się liczyć z wyższymi opłatami za prąd, wodę i śmieci . Nieznacznie pójdzie w górę cena gazu, za to nie grożą nam droższe paliwa.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (15)

  • Axaa(2018-12-20 15:36) Zgłoś naruszenie 20

    A Tuska wina że woda drożeje?A Tuska wina że śmieci są segregowane, Tuska wina że energetykę mamy węglową i przestarzałą, Tuska wina że wiatraki PiS zablokował(dla węgla),A która jest godzina? Nie mam zegarka to też Tuska wina:-)))

    Odpowiedz
  • as 85(2018-12-19 14:19) Zgłoś naruszenie 02

    A co za problem określić norme na jednego w gospodarstwie m3 wody m3 gazu kW prądu i to wszystko po cenach minimalnych po przekroczeniu cena wyższa beda oszczędzać benzynę tez limit po miastach jedzą rzechami czy trzeba czy nie i truja a autobusy puste wtym kierunku trzeba myśleć jak chcecie zyc ja już przezylem swoje 85 wystarczy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mario(2018-12-18 17:23) Zgłoś naruszenie 132

    Pis doi ile może wszystkie spółki państwowe na swoje zachcianki i 500+ ! Oto prawdziwe oblicze dobrej zmiany,a to dopiero początek ,bo przed wyborami obiecują kolejne gruszki na wierzbie,na które nie maja pieniędzy !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pytanie podstawowe(2018-12-18 14:25) Zgłoś naruszenie 112

    Ale dlaczego cena prądu idzie w górę. Jaki kataklizm zaistniał. Co się stało. Węgiel nam zjadł jakiś robak? A może atom podrożał? Skąd te podwyżki???

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • elektryk(2018-12-18 13:59) Zgłoś naruszenie 114

    benzyna Pb 59 to powinna 2,60 zł kosztować, bo nadaje się może tylko do starych motorowerów "Komar". DGP nie powinien takich błędów na swojej stronie robić. Gdzie korekta? A Sztuczne zaniżanie cen energii zwiastuje tylko większe kłopoty później. To w PRL-u mieliśmy gospodarkę oderwaną od rynku, skutki odczuwamy do dziś. Niech państwowe koncerny energetyczne, mające u nas monopol, skończą finansować te wszystkie "parady" typu IPN, itd., a zaczną się modernizować i inwestować w energię odnawialną!

    Odpowiedz
  • Iwona(2018-12-18 13:44) Zgłoś naruszenie 825

    Kopacz i Tusk tak naprawdę podwyższyli nam te ceny prądu a i już nie napiszę kto wprowadził "reformę śmieciową", która pociąga za sobą wzrost kosztów śmieci.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • De(2018-12-18 12:37) Zgłoś naruszenie 1626

    Dlaczego nie napiszecie o przyczynach podwyżki prądu źródłem jest przecież decyzja premier Kopacz z 2014 roku zgodziła się na płacenie za emisję CO2 od 2019 roku

    Odpowiedz
  • wicherek(2018-12-18 12:34) Zgłoś naruszenie 1425

    To co kilka lat temu Kopaczowa ogłaszała jako sukces, odbije się czkawką wszystkim, choć co poniektórzy wiedzą o co chodzi z tak nagłym wzrostem cen energii elektrycznej Na wschód od Polski nic nie rośnie, to tam CO2 nie jest obłożone kosztami. Dymią ile chcą, bo to nie UE.

    Odpowiedz
  • Represjonowany POLICJANT(2018-12-18 12:05) Zgłoś naruszenie 236

    Ciekawe czy 500+ wzrośnie proporcjonalnie do inflacji i czy podobnie wzrosną emerytury barbarzyńsko (bo w trybie odpowiedzialności zbiorowej za bliżej nieokreślone przewiny) ograbionych służb mundurowych (tych co pełnili służbę w Policji przed 1990 r)?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz