Dokąd zmierza afera KNF? Będą sprawdzane tropy prowadzące do NBP

autor: Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki28.11.2018, 07:40; Aktualizacja: 28.11.2018, 07:49
Były prezes Komisji Nadzoru Finansowego Marek Ch. został doprowadzony przez agentów CBA

Były prezes Komisji Nadzoru Finansowego Marek Ch. został doprowadzony przez agentów CBAźródło: PAP
autor zdjęcia: Andrzej Grygiel

PO chce sprawdzić tropy prowadzące do NBP i szuka śladów w propozycjach legislacyjnych. Rząd obiecuje dogłębne wyjaśnienie sprawy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

 • Dziadek wnuka(2018-11-28 11:26) Zgłoś naruszenie 213

  Na Peruna pradawnego - jakież tu było naruszenie prawa przez szacownego pana Ch. ? Toć On z dobrej zmiany pochodzi, a dobrą zmianę ustanowił do rządzenia, po wnikliwym przemyśleniu lud boży. To on wybrał, na swoje podobieństwo, tych przedstawicieli do zarządzania i dzielenia majątkiem, także ustanawiania prawa. Więc ... ?!

  Odpowiedz
 • myślący(2018-11-28 18:36) Zgłoś naruszenie 210

  Dziadku wnuka - z powodu wieku trochę Ci się w głowie miesza. Prawie dobrze myślisz, ale PRAWIE robi dużą różnicę. Lud wybrał lepszą zmianę, bo miał dosyć wałków i maksymy: dwa razy obiecać, to jak raz dotrzymać. Myli Ci się przyzwolenie na wałki za PO z kombinatorstwem, które jak wiek wieków istnieje w każdej grupie społecznej. A jak czytam w artykule nazwisko pana Giertycha, to nieodłącznie kojarzy mi się z nim skaczącym i krzyczącym jak mały chłopczyk "precz z Kaczorem" (jeszcze niedawno na wiecach Giertych taki popis dawał). Sprawę wyjaśnić, winnych surowo ukarać. Tyle w tym temacie.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Bert(2018-11-28 20:45) Zgłoś naruszenie 012

  szanowne pismaki z gazety POprawnej. Definicja słownikowa słowa "afera" to : niezgodne z prawem przedsięwzięcie z udziałem wielu osób. Nie oczekuję od was znajomości polszczyzny aż na tak wyśrubowanym poziomie. Rozumiem , że na poziomi "Faktu" czyli na waszym, definicja słowa "afera" to : sensacyjne wydarzenie.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Dziadek wnuka(2018-11-28 22:39) Zgłoś naruszenie 51

  "Myślący" , hmm, może i myślący a że inaczej, niczym kruchtowy czy inszy z "dobrej" zmiany niech to ocenia inni. A z tymi "wałkami" to raczej się powstrzymaj, jak z oddaniem moczu na spotkaniu z prezesem. Z tym Prezesem !! Bo cóż powiedzieć o uczynkach ministra Zielińskiego ? Cóż o zasiadaniu w różnych Radach Nadzorczych kierowców prezesa, Jego koleżanki i *********** różnej maści ?!! Cóż powiedzieć o wójcie Pcimia Dolnego awansowanego za "wierność" partii na szefa Orlenu ??!! Dużo tu można by wymieniać różnych misiewiczów, tylko po co ? Ty i tak nie zrozumiesz, jak wnioskuję po Twoim wpisie. Na koniec ; życzę Ci duuużo zdrowia,jeszcze więcej przemyśleń, a nade wszystko abyś nie dożył starości. No bo jak "mądrze" wywnioskowałeś " ... z powodu wieku trochę Ci w głowie [się] pomiesza" .

  Odpowiedz
 • marta(2018-11-28 22:55) Zgłoś naruszenie 140

  Według mnie ...Fizjonomia pana Marka Ch nie wskazuje na to że jest cwaniakiem i oszustem .Uważam że ten człowiek został posadowiony na to stanowisko i wykorzystany do jakichś celów .Życzę mu odwagi p. Czarneckiego ,aby ujawnił kulisy tej korupcji !

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Gggg(2018-11-28 23:34) Zgłoś naruszenie 100

  Marek to tylko pionek!! Kto inny ciągnął za sznurki

  Odpowiedz
 • Autor(2018-11-28 23:52) Zgłoś naruszenie 20

  Działaniami KNF kieruje Premier

  Odpowiedz
 • FRANCO(2018-11-29 12:17) Zgłoś naruszenie 30

  W kolejce do prześwietlenia przez CBA powinien znaleźć się ZBP i jego powiązania z KNF i NBP .Sprawa dotyczy blokowania ustawy tzw. frankowej....ILE RAZY PREZES I V-CE ZBP ,,ODWIEDZAŁ KNF I NBP ? O CZYM ROZMAWIALI I CZY SĄ ZAPISY Z ROZMÓW POMIĘDZY PREZESEM ZBP A GLAPIŃSKIM I CHRZANOWSKIM ?! OSTATNIO CHRZANOWSKIEGO ,,ODWIEDZAŁ" CYMAŃSKI I TU TAKŻE NALEŻY SPRAWDZIĆ TREŚĆ ROZMÓW....

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane