Sprawa nagranej 28 marca tego roku rozmowy pomiędzy Markiem Chrzanowskim, ówczesnym przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego a Leszkiem Czarneckim, głównym akcjonariuszem Getin Noble Banku (GNB) wymaga dogłębnego i rzetelnego wyjaśnienia.

Dlatego publikujemy pełny zapis audio z tego spotkania, do którego dotarł DGP. Pojawiają się w nim nowe tematy, które nie znalazły się w nagraniu i stenogramie, który jako pierwsza ujawniła w ubiegły wtorek „Gazeta Wyborcza”. Nowe wątki dotyczą m.in. kwestii audytora badającego sprawozdanie finansowe GNB, prezesa Bankowego Funduszu Gwarancyjnego Zdzisława Sokala, ustawy frankowej czy połączenia dwóch kontrolowanych przez Leszka Czarneckiego banków.

Stenogram z rozmowy z 28 marca 2018 r. pomiędzy Markiem Chrzanowskim, ówczesnym przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego a Leszkiem Czarneckim, głównym akcjonariuszem Getin Noble Banku.

Na podstawie pełnego nagrania, uzupełniliśmy stenogram opublikowany przez „Gazetę Wyborczą”, o fragmenty, które się w nim nie znalazły. Dodatkowo rozszyfrowaliśmy część słów i dopisaliśmy objaśnienia do niektórych osób, nazw i pojęć, które pojawiają się w rozmowie. Na żółto zaznaczone są fragmenty, o które uzupełniliśmy zapis.

pdf icon Zapis rozmowy Chrzanowski-Czarnecki>>>
pobierz plik