Polska w czołówce państw UE marnujących najwięcej żywności. Wyrzucamy ponad 200 kg jedzenia rocznie

15.10.2018, 11:42; Aktualizacja: 15.10.2018, 11:47
Pod koniec września br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że przekaże kolejne 10 mln zł bankom żywności na lepsze przechowywanie i rozdzielanie żywności dla osób potrzebujących wsparcia

Pod koniec września br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że przekaże kolejne 10 mln zł bankom żywności na lepsze przechowywanie i rozdzielanie żywności dla osób potrzebujących wsparciaźródło: ShutterStock

Polacy rocznie marnują 235 kg żywności na osobę, w przeliczeniu na statystycznego mieszkańca, znajdujemy się na piątym miejscu w UE - informuje firma Deloitte. Jak dodano, szacunkowe dane wskazują, że w Polsce rocznie marnuje się ok. 9 mln ton żywności.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

 • Wiktoria(2018-10-15 13:59) Zgłoś naruszenie 21

  Żywność przetworzona sprzedawana w sklepach jest podłej jakości i w znacznej części nie nadaje się do spożycia. Jeżeli już ktoś kupi to po przyniesieniu do domu i skosztowaniu wyrzuca. Kilkadziesiąt rodzajów wędlin zamiast kilku a dobrych też powoduje marnotrawstwo i choroby. Stare przysłowia mówią "co tanie to drogie" i " lepiej mieć jedną rzecz a porządną niż kilka byle jakich"

  Odpowiedz
 • omega3(2018-10-15 17:21) Zgłoś naruszenie 22

  To widać zwłaszcza przed weekendem. Niektórzy kupują jakby mieli 10- osobową rodzinę a to teraz raczej rzadkość. Trudno powiedzieć czy robią to na pokaz czy przez głupotę. A że teraz większość żywności nie utrzyma za długo to wyrzucają. Inną sprawą jest, że ludzie może mają po prostu za dobrze skoro wyrzucają żywność a z drugiej strony gdzieś indziej ludzie głodują.

  Odpowiedz
 • Bert(2018-10-15 18:23) Zgłoś naruszenie 20

  Statystycznie, to ja i mój pies mamy po 3 nogi i 1/2 ogona

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane