statystyki

KNF zgadza się na podział Raiffeisena

autor: Łukasz Wilkowicz17.09.2018, 07:35; Aktualizacja: 17.09.2018, 08:28

Główna część biznesu trafi do BGŻ BNP Paribas, reszta stanie się oddziałem Raiffeisen Bank International.

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się w piątek na przejęcie podstawowej działalności Raiffeisen Bank Polska przez Bank BGŻ BNP Paribas. Wcześniej transakcję zaakceptowała Komisja Europejska. – Otrzymanie zgód odpowiednich organów nadzorujących to bardzo ważny etap transakcji. Kolejne kroki obejmują prawne wydzielenie podstawowej działalności Raiffeisen Bank Polska i jej połączenie z naszym bankiem, co ma nastąpić jeszcze w tym roku. Następnie skupimy się na rebrandingu oraz fuzji operacyjnej, zaplanowanych na 2019 r. Przeprowadzenie tej transakcji wzmocni naszą pozycję i pozwoli wejść do pierwszej ligi polskich banków z aktywami powyżej 100 mld zł – deklaruje Przemysław Gdański, szef BGŻ BNP Paribas.

W ramach towarzyszących zwykle takim procedurom obietnic BNP Paribas „zobowiązał się do zwiększenia płynności akcji BGŻ BNPP na GPW do co najmniej 25 proc. plus jedna akcja w terminie najpóźniej do końca 2023 r.”. Obecnie Francuzi mają prawie 90 proc. akcji polskiego banku. 5,8 proc. należy do holenderskiego Rabobanku, który w 2014 r. sprzedał BGŻ na rzecz BNP Paribas.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2018-09-17 08:53) Zgłoś naruszenie 00

    No , i nie wiadomo teraz , która część elementu będzie odpowiedzialna za proceder sprzed POdziału ... I o to chodzi ... M. innymi .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane