statystyki

KNF zgadza się na podział Raiffeisena

autor: Łukasz Wilkowicz17.09.2018, 07:35; Aktualizacja: 17.09.2018, 08:28

Główna część biznesu trafi do BGŻ BNP Paribas, reszta stanie się oddziałem Raiffeisen Bank International.

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się w piątek na przejęcie podstawowej działalności Raiffeisen Bank Polska przez Bank BGŻ BNP Paribas. Wcześniej transakcję zaakceptowała Komisja Europejska. – Otrzymanie zgód odpowiednich organów nadzorujących to bardzo ważny etap transakcji. Kolejne kroki obejmują prawne wydzielenie podstawowej działalności Raiffeisen Bank Polska i jej połączenie z naszym bankiem, co ma nastąpić jeszcze w tym roku. Następnie skupimy się na rebrandingu oraz fuzji operacyjnej, zaplanowanych na 2019 r. Przeprowadzenie tej transakcji wzmocni naszą pozycję i pozwoli wejść do pierwszej ligi polskich banków z aktywami powyżej 100 mld zł – deklaruje Przemysław Gdański, szef BGŻ BNP Paribas.

W ramach towarzyszących zwykle takim procedurom obietnic BNP Paribas „zobowiązał się do zwiększenia płynności akcji BGŻ BNPP na GPW do co najmniej 25 proc. plus jedna akcja w terminie najpóźniej do końca 2023 r.”. Obecnie Francuzi mają prawie 90 proc. akcji polskiego banku. 5,8 proc. należy do holenderskiego Rabobanku, który w 2014 r. sprzedał BGŻ na rzecz BNP Paribas.


Pozostało jeszcze 64% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2018-09-17 08:53) Zgłoś naruszenie 00

    No , i nie wiadomo teraz , która część elementu będzie odpowiedzialna za proceder sprzed POdziału ... I o to chodzi ... M. innymi .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane