Walka z nielegalnymi schematami inwestycyjnymi to fikcja. Piramidy rosną pod „czujnym” okiem PiS

autor: Patryk Słowik, Jakub Styczyński07.09.2018, 09:00; Aktualizacja: 07.09.2018, 11:25
DasCoin to jedna z największych piramid finansowych działających w Polsce. A na pewno najbardziej znana od listopada 2017 r., kiedy to jej twórcy zorganizowali konferencję na blisko 1000 osób w warszawskiej hali targowej, z występami topowych gwiazd muzyki i imponującym bufetem dla wszystkich gości.

DasCoin to jedna z największych piramid finansowych działających w Polsce. A na pewno najbardziej znana od listopada 2017 r., kiedy to jej twórcy zorganizowali konferencję na blisko 1000 osób w warszawskiej hali targowej, z występami topowych gwiazd muzyki i imponującym bufetem dla wszystkich gości.źródło: ShutterStock

W ciągu ostatnich dwóch lat Polacy stracili na nich 500 mln zł. Podczas gdy niektórzy politycy wysilają się, drążąc zawiłości afery Amber Gold, konstytucyjny minister wrzuca w walentynki na Twittera zdjęcie z promotorką jednej z największych współczesnych piramid finansowych – DasCoin.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (24)

  • Voxveritas(2018-09-07 09:52) Zgłoś naruszenie 226

    Ciekaw jestem dlaczego GP nie pisało ani nie pisze z taka gorliwością o absolutnie największej piramidzie finansowej w naszym nieszczęsnym kraju czyli o tzw. Polisolokatach. Tylko w ten przekręt zupełnie bezczelny i bezkarny, do tej pory naród wpompował kilkadziesiąt miliardów złotych. I większość z tych, co włożyli swoje pieniądze dalej nie wie że to ordynarny przekręt, ponieważ organizowany przez banki pod auspicjami instytucji państwowych mających te banki kontrolować. Oczywiście duchowym ojcem tego horrendum jest "geniusz bankowości" niejaki TW Ernest czyli Leszek Czarnecki pod którego przewodem prym w tej hucpie wiodły jego banki Getin, Noble, Idea oraz fikcyjni pośrednicy finansowi. Media jakoś w materii nie są gorliwe do publikacji na ten temat. A to "numer" rzeka z pogranicza korupcji takich instytucji jak KNF i innych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ogłupianie Polaków trwa(2018-09-07 10:11) Zgłoś naruszenie 195

    Głosie prawdy- rządzenie ludźmi to jeden kant i oszustwo dla rządzonych na rzecz rządzących. Najlepsi w tym są kapłani - sprzedają zbawienie i życie wieczne. Mateuszek to człowiek banków a więc popiera poliso-lokaty. To syn człowieka Solidarności a więc popiera każdą decyzję, która komunę rozwaliła i okradała kraj i suweren w imię walki z komuną. Teraz głoszą hasła bóg, honor i ojczyzna i dalej okradają suwerena z błogosławieństwem kapłanów. Najlepiej im idzie bicie dzieci, kobiet no i upadlanie najsłabszych na maksa. Reklamy oszustw mają się najlepiej.

    Odpowiedz
  • Naród(2018-09-07 12:46) Zgłoś naruszenie 152

    A czego się można spodziewać jak na czele rządu stoi bankster, milioner i historyk w jednym, twórca i współzałożyciel aparatu uciemiężania Narodu Polskiego jako prezes zachodniego banku w produkty finansowo podobne

    Odpowiedz
  • wjw(2018-09-07 11:06) Zgłoś naruszenie 140

    Czyli teoretycznego państwa ciąg dalszy...

    Odpowiedz
  • sputnick(2018-09-07 12:32) Zgłoś naruszenie 100

    W Związku Radzieckim działał seryny morderca, który zabił najwięcej osób, bo żaden urzędnik organów ścigania nie odważył się oficjalnie szukać seryjnego mordercy i rozkręcić machinę w tym temacie, bo przecież w socjalistycznym kraju nie ma seryjnych morderców, którzy są wytworem zgniłego zachodu. Wygląda to tak, jakby prokuratorzy bali się "wykrywać" tego typu sprawy bo przecież swoimi działaniami pokazywaliby dowody że państwo PIS nie radzi sobie tak samo jak państwo PO, czym narażaliby się na szykany przełożonych. Z innej strony obywatele pewnie są bardziej podatni na uczestnictwo w piramidzie bo przecież "to nie może być piramida" skoro PIS tak głośno walczy z piramidami.

    Odpowiedz
  • Czyżby SAMOCENZURA DGP ...(2018-09-07 13:03) Zgłoś naruszenie 72

    … też już zaczęła pomagać KANCIARZOM związanymi z PIS-Bolsze*****mi

    Odpowiedz
  • Wykiwany na $(2018-09-21 19:55) Zgłoś naruszenie 70

    Dorota bracha stworzyła większą piramide i uciekła za granicę, nikt jej nawet nie szuka

    Odpowiedz
  • Marcin N.(2018-09-09 16:31) Zgłoś naruszenie 47

    Pytanie do redakcji: jezeli okaze sie ze nazywanie projektu Dascoin - piramida finansowa - bylo najwiekszym klamstwem z waszej strony, oraz celowym wprowadzeniem czytelnikow w blad - to czy przeprosicie wszystkim za te klamstwa i zamkniecie ten klamliwy portal? Prawda jest taka, ze powstal system, projekt bardziej efektywny, ulepszony nizeli Bitcion. Prawda jest ze wiele firm zarabia duzo mniej sprzedajac swoje urzadzenia do kopania Bitcoinow, poniewaz przy Dascoinie sprzet jest zbedny (inna metoda wydobywania). W zwiazku z tym, oplaca sie roznym srodowiska z Bitcoina - oczerniac inne, konkurencyjne proejkty, poniewaz mniej na tym zarabiaja. Ludzie obudzcie sie, czytajcie dokladnie wszystkie informacje i nie dajcie sie manipulowac takimi artykulami. Prawda jest ze na kryptowalutach mozna zarobic potezne pieniadze, dlatego powstaja tak okrutnie klamliwe artykuly jak ten powyzej. Do autorow artykulu: po co klamiecie? rynek jest wystarczajaco duzo. Starczy miejsca i na Bitciona i na Dascoina - i nie musicie przy tym tracic twarzy wypisujac takie klamstwa.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Krisu(2018-09-07 15:06) Zgłoś naruszenie 312

    nigdy nie zapadla decyzja, wyrok, ba nawet nie ma oskarzenia o to, ze Dascoin to piramida, wiec w swietle prawa nie jest piraamida, wiec dlaczego tworca artykulu rosci sobie wyrokowac, co jesgo zdaniem jest, a co nie jest piramida finsnsowa? stek bzdur

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • pawelxp(2018-09-07 14:26) Zgłoś naruszenie 32

    Doceniam spostrzegawczosc dziennikarzy piszacych ten tekst. Tylko to jest tak, zeby ukazal sie GP to dziennikarze musza zebrac informacje i ulozyc tekst a potem GP chcwali sie swoimi informacjami. A jak to jest w rzadzie PiS? Tam za wszystko odpowiada premier Morawiecki no i caly PiS lacznie z bylym Czerepachem. Otoz to nie jest prawda, bo panstwo ma od tego olbrzymia armie w sluzbach specjalnych, ktore powinny pilnowac bezpieczenstwa panstwa i obywateli. To na nich spoczywa odpowiedzialnosc za straty panstwa i straty obywateli, czyli te 500 mln. Gdzie sa sluzby? Ano nie ma, bo trzeba lat zanim sie je zbuduje, bo te z poprzedniego rozdania to geszefciarze lenie. Nie wiadomo czego pilnuja i dziwie sie panu Kaminskiemu, ze to toleruje. Obraz sluzb uwidocznila Komisja Amber Gold i jak widac nic sie nie zmienia. Moze trzeba przywrocic gen.Dukaczewskiego?

    Odpowiedz
  • Mariusz(2018-09-07 13:15) Zgłoś naruszenie 310

    Co za głąb to pisał?? Nawet nie raczył sprawdzić czy można wymienić dascoiny na fiat... Kilka giełd przynajmniej obsługuje te transakcję...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Śmiech na sali(2018-09-08 17:25) Zgłoś naruszenie 36

    DasCoin pada???? DasCoin nie jest wymienialny??? K.... mać, w **** sobie wsadźcie taką rzetelność dziennikarską. DasCoin jest notowany już na 6 giełdach, więc bez problemu można go wymieniać na inne krypto, dolara, czy euro, niemal od roku. Ruszyła też dystrybucja kart za pomocą których można płacić choćby w biedronce za bułki, ale to nie pasuje do Waszej teorii, więc jakoś tego nie zauważyliście. Nie dziwię się, że takim żałosnym pismakom nikt poważny z dascoina nie chce poświęcić choćby chwili czasu....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • poszkodowany(2018-10-21 18:47) Zgłoś naruszenie 30

    lepiej zobaczcie co DOrota Bracha zrobiła

    Odpowiedz
  • Prawda(2018-09-07 12:35) Zgłoś naruszenie 37

    Sprawdźcie, proszę, powiązania autorów artykułu, a wszystko się wyjaśni... ;)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Cyklon(2018-09-07 11:56) Zgłoś naruszenie 20

    DODAJ NOWY KOMENTARZ " - Dodałem. No i co jak to się mówi ***** Cenzura działa i chroni przestępców z kolejnych firm oszustów.

    Odpowiedz
  • Media kłamią(2018-09-12 19:36) Zgłoś naruszenie 15

    Kłamcy manipilatorzy i oszuści ci "dziennikarze" (przepraszam prawdziwych dziennikarzy ża używanie tego słowa przy tych dwóch przypadkach) Tutaj oficjalna odpowiedź DasCoin https://dascoin.prowly.com/38039-oswiadczenie-biura-prasowego-dascoin-ws-publikacji-w-dgp

    Odpowiedz