Strategia Rozwoju Rynku Kapitałowego powinna zostać przedstawiona w październiku, MF chce uwzględnić w niej przede wszystkim propozycje preferencji podatkowych, a także elementy związane z Pracowniczymi Planami Kapitałowymi – poinformowała PAP Biznes minister finansów Teresa Czerwińska.

"Poważnie traktujemy partnerów zewnętrznych, konsultujemy strategię z rynkiem kapitałowym. Podczas ostatniego spotkania (wice-PAP)ministra (Piotra - PAP) Nowaka z zespołem roboczym były już formułowane konkretne wnioski. Sądzę, że zostanie ona przedstawiona w październiku” - powiedziała Czerwińska.

"W ramach strategii patrzymy głównie na to, jakie będą proponowane preferencje podatkowe i zachęty, które mogłyby pobudzić rynek kapitałowy. Do tego, w tej strategii, powinny być uwzględnione elementy związane z PPK. Chciałabym, żeby ta strategia była kompleksowa i również uwzględniała PPK” - dodała.

Projekt PPK został przyjęty przez rząd w ubiegłym tygodniu. Minister finansów ma nadzieję, że trafi on do Sejmu na najbliższym posiedzeniu.

"Zwróciłam się z prośbą do pana marszałka, żeby kluczowe projekty - jak PPK - trafiły na posiedzenie Sejmu jak najszybciej. Ucieszyłabym się, gdyby było to na pierwszym posiedzeniu wrześniowym" - powiedziała Czerwińska.