statystyki

Nadmuchany balon płatnych reklamówek. Rewolucyjnych zmian nie będzie?

autor: Jakub Pawłowski28.08.2018, 07:45; Aktualizacja: 28.08.2018, 08:21
plastikowa torba, reklamówki

Szkopuł w tym, że informacje o pracach nad takimi zmianami zdementowało w rozmowie z nami m.in. Ministerstwo Środowiska. A to właśnie ten resort odpowiadał za przygotowanie nowelizacji ustawy, która sporne opłaty wprowadziła.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Środowiska, projektodawca obowiązujących od stycznia tego roku regulacji dotyczących opłat za jednorazowe torby foliowe, dementuje, jakoby przedsiębiorców czekała nagła rewolucja. O jej rychłym nadejściu informowały wczoraj niektóre media.

Wrzawa wokół zapowiadanego uszczelniania przepisów i rozszerzenia obowiązku uiszczania opłaty recyklingowej również na nowe kategorie produktów rozgorzała po doniesieniach, jakoby takie zmiany planowano wprowadzić przy okazji „nowelizacji ustawy odpadowej”.

Z naszych ustaleń wynika, że firmy, na które – po tych informacjach – padł cień niepewności i obawa o wzrost kosztów, mogą na razie odetchnąć z ulgą. Rządzący są zaskoczeni doniesieniami mediów i odcinają się od nich.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane