statystyki

Nadmuchany balon płatnych reklamówek. Rewolucyjnych zmian nie będzie?

autor: Jakub Pawłowski28.08.2018, 07:45; Aktualizacja: 28.08.2018, 08:21
plastikowa torba, reklamówki

Szkopuł w tym, że informacje o pracach nad takimi zmianami zdementowało w rozmowie z nami m.in. Ministerstwo Środowiska. A to właśnie ten resort odpowiadał za przygotowanie nowelizacji ustawy, która sporne opłaty wprowadziła.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Środowiska, projektodawca obowiązujących od stycznia tego roku regulacji dotyczących opłat za jednorazowe torby foliowe, dementuje, jakoby przedsiębiorców czekała nagła rewolucja. O jej rychłym nadejściu informowały wczoraj niektóre media.

Wrzawa wokół zapowiadanego uszczelniania przepisów i rozszerzenia obowiązku uiszczania opłaty recyklingowej również na nowe kategorie produktów rozgorzała po doniesieniach, jakoby takie zmiany planowano wprowadzić przy okazji „nowelizacji ustawy odpadowej”.

Z naszych ustaleń wynika, że firmy, na które – po tych informacjach – padł cień niepewności i obawa o wzrost kosztów, mogą na razie odetchnąć z ulgą. Rządzący są zaskoczeni doniesieniami mediów i odcinają się od nich.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane