statystyki

Inwestorzy i Raiffeisen: Dopóki śmierć nas nie rozłączy

autor: Tomasz Jóźwik30.07.2018, 07:31; Aktualizacja: 30.07.2018, 07:51
Raiffeisen Polbank repolonizacja

Na pytania o to, kto zbada raporty roczne, Raiffeisen nie odpowiedaźródło: PAP

Posiadacze certyfikatów W Investment chcą, żeby BGŻ BNP Paribas, kupując Raiffeisena, przejął również pechowe dla nich fundusze.

Jest ich ok. 2 tys. Już ponad półtora roku bezskutecznie walczą o odzyskanie ponad 400 mln zł. Zachęcani przez sprzedawców – przede wszystkim z Alior Banku – zdecydowali się zamienić bankowe lokaty na inwestycje w ziemię rolną, lasy czy luksusowe domy spokojnej starości. Część ich pieniędzy rozpłynęła się w podejrzanych transakcjach dokonywanych przez zarządzających funduszami z podmiotami ulokowanymi na Cyprze. Obecnie sprawdza je prokuratura.

Nadzieja na szybkie odzyskanie pozostałego kapitału gaśnie. W lutym fundusze Inwestycje Rolne, Lasy Polskie, Vivante i Inwestycje Selektywne zostały postawione w stan likwidacji. Sprawnie przeprowadzony proces wyprzedaży aktywów zajmuje kilka lat, jednak według inwestorów Raiffeisen Bank, który jest likwidatorem funduszy, zamiast zmierzać do celu, tylko pozoruje działania.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (6)

 • Inwestor (2018-08-02 14:45) Zgłoś naruszenie 60

  Uzupełniająco bo artykuł nie do końca mówi o meritum problemu, którym jest Raiffeisen. Istnieją akty prawne, na podstawie których fundusze powinny spisać i sprzedać swój majątek. W sposób rażący Raiffeisen nie wywiązuje się z obowiązków i na pewno sprawa znajdzie swój dalszy bieg w odpowiednim Sądzie. Fatalne, karygodne postępowanie w sprawie powinno zostać jak najszerzej nagłośnione i napiętnowane przez odpowiednie instytucje ale i opinię publiczną.

  Odpowiedz
 • 05:58(2018-07-30 16:14) Zgłoś naruszenie 21

  Pracowałem z Niemcami i niestety na podstawie tych doświadczeń nie mogę powiedzieć, że to zacni ludzie. Jedyni Niemcy, o których mogę to powiedzieć to Bach, Mozart, Goethe, ale oni już od dawna nie żyją. Na własne oczy widziałem, jak niemieccy biznesmeni łamią przepisy o tajemnicy bankowej, a potem zręcznie ukrywają wszystkie ślady w czasie kontroli w sposób wskazujący moim zdaniem na współpracę ze strony osób ją przeprowadzającą.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • sadziu(2018-09-26 15:15) Zgłoś naruszenie 00

  26.09.2018 !!!! :) :) BRAK WYCEN CZYLI KARY !!!!! :):) "jeśli do 25 wrześni nie opublikuje wycen, może dostać karę na podstawie prawa bankowego. Może ona sięgnąć 10 proc. rocznych przychodów. " jedynie, ze artykuł z serii s-f

  Odpowiedz
 • sadziu(2018-09-26 15:20) Zgłoś naruszenie 00

  co za KRAJ pewnie będą dementować lub tłumaczyć znaczenie słów, dat :):). Ktoś miał rację mówiąc, że POLSKA to Państwo TEORETYCZNE.

  Odpowiedz
 • Famas(2018-12-10 14:32) Zgłoś naruszenie 00

  Do ALIOR BANKU może przyjść byle kto i stworzyć fundusze aby następnie zdefrałdować znaczną część ?,dlaczego zarządzajacy bankiem nabrali wody w usta ,zrobili z 2000 ludzi zakładników politycznych ,a co wladza ? ,te gierki dla was żle się skończą zwłaszcza po aferze z chrzanowskim w KNF.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane