statystyki

Inwestorzy i Raiffeisen: Dopóki śmierć nas nie rozłączy

autor: Tomasz Jóźwik30.07.2018, 07:31; Aktualizacja: 30.07.2018, 07:51
Raiffeisen Polbank repolonizacja

Na pytania o to, kto zbada raporty roczne, Raiffeisen nie odpowiedaźródło: PAP

Posiadacze certyfikatów W Investment chcą, żeby BGŻ BNP Paribas, kupując Raiffeisena, przejął również pechowe dla nich fundusze.

Jest ich ok. 2 tys. Już ponad półtora roku bezskutecznie walczą o odzyskanie ponad 400 mln zł. Zachęcani przez sprzedawców – przede wszystkim z Alior Banku – zdecydowali się zamienić bankowe lokaty na inwestycje w ziemię rolną, lasy czy luksusowe domy spokojnej starości. Część ich pieniędzy rozpłynęła się w podejrzanych transakcjach dokonywanych przez zarządzających funduszami z podmiotami ulokowanymi na Cyprze. Obecnie sprawdza je prokuratura.

Nadzieja na szybkie odzyskanie pozostałego kapitału gaśnie. W lutym fundusze Inwestycje Rolne, Lasy Polskie, Vivante i Inwestycje Selektywne zostały postawione w stan likwidacji. Sprawnie przeprowadzony proces wyprzedaży aktywów zajmuje kilka lat, jednak według inwestorów Raiffeisen Bank, który jest likwidatorem funduszy, zamiast zmierzać do celu, tylko pozoruje działania.


Pozostało jeszcze 90% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (6)

 • Inwestor (2018-08-02 14:45) Zgłoś naruszenie 60

  Uzupełniająco bo artykuł nie do końca mówi o meritum problemu, którym jest Raiffeisen. Istnieją akty prawne, na podstawie których fundusze powinny spisać i sprzedać swój majątek. W sposób rażący Raiffeisen nie wywiązuje się z obowiązków i na pewno sprawa znajdzie swój dalszy bieg w odpowiednim Sądzie. Fatalne, karygodne postępowanie w sprawie powinno zostać jak najszerzej nagłośnione i napiętnowane przez odpowiednie instytucje ale i opinię publiczną.

  Odpowiedz
 • 05:58(2018-07-30 16:14) Zgłoś naruszenie 21

  Pracowałem z Niemcami i niestety na podstawie tych doświadczeń nie mogę powiedzieć, że to zacni ludzie. Jedyni Niemcy, o których mogę to powiedzieć to Bach, Mozart, Goethe, ale oni już od dawna nie żyją. Na własne oczy widziałem, jak niemieccy biznesmeni łamią przepisy o tajemnicy bankowej, a potem zręcznie ukrywają wszystkie ślady w czasie kontroli w sposób wskazujący moim zdaniem na współpracę ze strony osób ją przeprowadzającą.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • sadziu(2018-09-26 15:15) Zgłoś naruszenie 00

  26.09.2018 !!!! :) :) BRAK WYCEN CZYLI KARY !!!!! :):) "jeśli do 25 wrześni nie opublikuje wycen, może dostać karę na podstawie prawa bankowego. Może ona sięgnąć 10 proc. rocznych przychodów. " jedynie, ze artykuł z serii s-f

  Odpowiedz
 • sadziu(2018-09-26 15:20) Zgłoś naruszenie 00

  co za KRAJ pewnie będą dementować lub tłumaczyć znaczenie słów, dat :):). Ktoś miał rację mówiąc, że POLSKA to Państwo TEORETYCZNE.

  Odpowiedz
 • Famas(2018-12-10 14:32) Zgłoś naruszenie 00

  Do ALIOR BANKU może przyjść byle kto i stworzyć fundusze aby następnie zdefrałdować znaczną część ?,dlaczego zarządzajacy bankiem nabrali wody w usta ,zrobili z 2000 ludzi zakładników politycznych ,a co wladza ? ,te gierki dla was żle się skończą zwłaszcza po aferze z chrzanowskim w KNF.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane