statystyki

Jest szansa na pieniądze dla Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

autor: Karolina Baca-Pogorzelska, Tomasz Żółciak30.07.2018, 07:22; Aktualizacja: 30.07.2018, 08:46
13 mln zł taką stratę za 2017 r. odnotował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

13 mln zł taką stratę za 2017 r. odnotował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnejźródło: ShutterStock

Pojawiła się szansa na pieniądze dla Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Po naszej interwencji może on otrzymać dodatkowych kilkadziesiąt milionów złotych – ustalił DGP.

W naszej czwartkowej publikacji „Susza w kasie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej” napisaliśmy, że obcięty o ok. 60 mln zł budżet instytutu w czerwcu praktycznie się skończył, a na kolejne pieniądze z finansujących jednostkę Wód Polskich nie ma szans. Pogłębianie zapaści finansowej mogłoby się skończyć w ostateczności nawet zamknięciem przestrzeni lotniczej nad naszym krajem, bo IMGW odpowiada za osłonę meteo lotnictwa cywilnego. 

Po naszej publikacji sprawy przybrały inny obrót. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, dziś ma dojść do spotkania między przedstawicielami IMGW a urzędnikami z Wód Polskich. Ten drugi podmiot, wskutek zmian w prawie wodnym w 2017 r., pośredniczy w przekazywaniu państwowych pieniędzy do instytutu. W tym roku skończyło się na 35 mln zł.


Pozostało jeszcze 82% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane