statystyki

Śląski jeszcze raz wygrywa Gwiazdy Bankowości

autor: Łukasz Wilkowicz25.06.2018, 07:50; Aktualizacja: 25.06.2018, 10:22

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Wyniki konkursu potwierdzają siłę największych graczy na naszym rynku.

Trzeci raz z rzędu ING Bank Śląski został zwycięzcą konkursu organizowanego przez DGP i firmę doradczą PwC. Na drugim miejscu jest Bank Zachodni WBK (rok temu był trzeci). Miejsce na podium wywalczył też Bank Pekao, awansując z 7. pozycji w 2017 r.

ING BSK pozycję lidera zawdzięcza wysokiej dynamice biznesu, której towarzyszą wysoka efektywność oraz wysoki poziom relacji z klientami. – Dla nas istotny jest wzrost organiczny. Nigdy nie uczestniczyliśmy w procesie konsolidacji. Jest elementem naszej nieustającej troski, żeby poprawiać efektywność i zyskiwać udział w rynku. Chyba nam się to udaje – powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes ING BSK.

BZ WBK okazał się najlepszy w dwóch kategoriach: efektywności i stabilności. – Efektywność jest związana ze wzrostem skali działania. Ta nagroda potwierdza, że nasza droga jest właściwa – stwierdził Juan de Porras, wiceprezes BZ WBK.

W konkursie brane są pod uwagę twarde wskaźniki finansowe, ale kapituła oceniała też całokształt działania oraz innowacyjność. W skład kapituły wchodzą:


Pozostało jeszcze 89% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane