statystyki

Śląski jeszcze raz wygrywa Gwiazdy Bankowości

autor: Łukasz Wilkowicz25.06.2018, 07:50; Aktualizacja: 25.06.2018, 10:22

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Wyniki konkursu potwierdzają siłę największych graczy na naszym rynku.

Trzeci raz z rzędu ING Bank Śląski został zwycięzcą konkursu organizowanego przez DGP i firmę doradczą PwC. Na drugim miejscu jest Bank Zachodni WBK (rok temu był trzeci). Miejsce na podium wywalczył też Bank Pekao, awansując z 7. pozycji w 2017 r.

ING BSK pozycję lidera zawdzięcza wysokiej dynamice biznesu, której towarzyszą wysoka efektywność oraz wysoki poziom relacji z klientami. – Dla nas istotny jest wzrost organiczny. Nigdy nie uczestniczyliśmy w procesie konsolidacji. Jest elementem naszej nieustającej troski, żeby poprawiać efektywność i zyskiwać udział w rynku. Chyba nam się to udaje – powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes ING BSK.

BZ WBK okazał się najlepszy w dwóch kategoriach: efektywności i stabilności. – Efektywność jest związana ze wzrostem skali działania. Ta nagroda potwierdza, że nasza droga jest właściwa – stwierdził Juan de Porras, wiceprezes BZ WBK.

W konkursie brane są pod uwagę twarde wskaźniki finansowe, ale kapituła oceniała też całokształt działania oraz innowacyjność. W skład kapituły wchodzą:


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane