statystyki

Pierwsze zatrzymania w aferze GetBacku

autor: Bartek Godusławski18.06.2018, 07:47; Aktualizacja: 18.06.2018, 08:14
W oświadczeniu FDKiP związanym z tą sprawą Piotr B. był określany jako osoba „działająca kilka lat na rynku jako firma zabezpieczająca ruch turystyczny grup żydowskich, w tym największej imprezy Marsz Żywych w Oświęcimiu”.

W oświadczeniu FDKiP związanym z tą sprawą Piotr B. był określany jako osoba „działająca kilka lat na rynku jako firma zabezpieczająca ruch turystyczny grup żydowskich, w tym największej imprezy Marsz Żywych w Oświęcimiu”.źródło: ShutterStock

CBA zatrzymało, a prokuratura postawiła zarzuty byłemu prezesowi spółki windykacyjnej. Z informacji DGP wynika, że to nie koniec zatrzymań w tej sprawie.

W sobotę około godziny 14 na warszawskim Lotnisku im. Fryderyka Chopina wylądował samolot z Izraela. Na jego pokładzie do kraju wracał były prezes spółki windykacyjnej GetBack Konrad K. Nie występuje już pod pełnym nazwiskiem, bo jeszcze na lotnisku został zatrzymany przez agentów CBA, a w niedzielę prokurator postanowił postawić mu wiele zarzutów.

Chodzi o podanie nieprawdy w raporcie giełdowym z 16 kwietnia 2018 r. Wówczas pojawiła się informacja o tym, że GetBack prowadzi rozmowy z Polskim Funduszem Rozwoju oraz Z PKO BP o pozyskaniu finansowania w kwocie do 250 mln zł. Komunikat został szybko zdementowany, a Komisja Nadzoru Finansowego skierowała zawiadomienie o podejrzeniu manipulacji informacji do prokuratury. Drugi zarzut stawiany K. jest powiązany z komunikatem i dotyczy usiłowania wyłudzenia kwoty 250 mln zł z państwowego funduszu w kwietniu tego roku. Ostatni z zarzutów wobec byłego prezesa to wyrządzenie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach GetBackowi w łącznej kwocie 23 mln zł. Z tego ponad 15 mln zł miało zostać przywłaszczonych przez podejrzanego.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane