statystyki

Pierwsze zatrzymania w aferze GetBacku

autor: Bartek Godusławski18.06.2018, 07:47; Aktualizacja: 18.06.2018, 08:14
W oświadczeniu FDKiP związanym z tą sprawą Piotr B. był określany jako osoba „działająca kilka lat na rynku jako firma zabezpieczająca ruch turystyczny grup żydowskich, w tym największej imprezy Marsz Żywych w Oświęcimiu”.

W oświadczeniu FDKiP związanym z tą sprawą Piotr B. był określany jako osoba „działająca kilka lat na rynku jako firma zabezpieczająca ruch turystyczny grup żydowskich, w tym największej imprezy Marsz Żywych w Oświęcimiu”.źródło: ShutterStock

CBA zatrzymało, a prokuratura postawiła zarzuty byłemu prezesowi spółki windykacyjnej. Z informacji DGP wynika, że to nie koniec zatrzymań w tej sprawie.

W sobotę około godziny 14 na warszawskim Lotnisku im. Fryderyka Chopina wylądował samolot z Izraela. Na jego pokładzie do kraju wracał były prezes spółki windykacyjnej GetBack Konrad K. Nie występuje już pod pełnym nazwiskiem, bo jeszcze na lotnisku został zatrzymany przez agentów CBA, a w niedzielę prokurator postanowił postawić mu wiele zarzutów.

Chodzi o podanie nieprawdy w raporcie giełdowym z 16 kwietnia 2018 r. Wówczas pojawiła się informacja o tym, że GetBack prowadzi rozmowy z Polskim Funduszem Rozwoju oraz Z PKO BP o pozyskaniu finansowania w kwocie do 250 mln zł. Komunikat został szybko zdementowany, a Komisja Nadzoru Finansowego skierowała zawiadomienie o podejrzeniu manipulacji informacji do prokuratury. Drugi zarzut stawiany K. jest powiązany z komunikatem i dotyczy usiłowania wyłudzenia kwoty 250 mln zł z państwowego funduszu w kwietniu tego roku. Ostatni z zarzutów wobec byłego prezesa to wyrządzenie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach GetBackowi w łącznej kwocie 23 mln zł. Z tego ponad 15 mln zł miało zostać przywłaszczonych przez podejrzanego.


Pozostało jeszcze 65% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane