statystyki

Lekko ubyło potencjału innowacyjności

autor: Łukasz Wilkowicz15.05.2018, 07:18; Aktualizacja: 15.05.2018, 07:52
pomysł, biznes

Unijna lista obejmuje 220 regionów. Połowa naszych województw znajduje się w ostatniej dwudziestce, w której jest jeszcze ośmiu reprezentantów Rumunii, jeden Bułgarii i trzy Grecji.źródło: ShutterStock

Przerwa w napływie funduszy wspólnotowych związana z zakończeniem starej i startem kolejnej perspektywy budżetowej UE przełożyła się na obniżkę możliwości naszych regionów.

Tylko jedno województwo – łódzkie – nie odczuło zmniejszenia potencjału innowacyjnego w porównaniu z poprzednim rokiem – wynika z najnowszej edycji indeksu potencjału innowacyjności regionów opracowywanego przez Bank Millennium. Wyniki obejmują dane za 2016 r. i oficjalnie zostaną przedstawione dziś na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. W kilku regionach spadek był niewielki. Ale jest i grupa takich, gdzie był on bardzo wyraźny. To Dolny Śląsk, ale też Lubelskie, Świętokrzyskie i Zachodniopomorskie.

Skąd wiadomo, że spadek jest związany z funduszami unijnymi? Niższe notowania poszczególnych województw były w głównej mierze związane z gorszą oceną wydatków na badania i rozwój. Te zaś często są finansowane pieniędzmi z UE.

INNOWACYJNOŚĆ REGIONÓW

INNOWACYJNOŚĆ REGIONÓW

źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane