Na co tracimy czas w pracy?

05.05.2018, 15:30
komputer, dokument, firma, rozliczenia, podatki, rachunki

Współczesne przedsiębiorstwa pracują z coraz większą ilością danychźródło: ShutterStock

Czas to pieniądz, ale czy potrafimy dobrze go wykorzystać? Dla rentowności przedsiębiorstwa kluczowa jest jego produktywność, a ta zależy od ludzi. Tymczasem, jak wynika z raportu za 2017 rok przygotowanego przez firmę VoucherCloud , w ciągu 8-godzinnego dnia pracy wydajnie pracujemy najwyżej przez 2 godziny i 53 minuty! Produktywność polskich przedsiębiorstw jest dużo niższa niż firm amerykańskich czy zachodnioeuropejskich. Dlaczego tak się dzieje i jak to zmienić podpowiada Mikołaj Dramowicz, założyciel i prezes zarządu datapax – firmy doradczej wyspecjalizowanej w automatyzacji i optymalizacji produkcji oraz przepływu informacji.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

  • Jeszcze Młody(2018-05-05 18:37) Zgłoś naruszenie 232

    Od kiedy Tusk ogłosił ,że bierze Nam kase z II filaru i POdnosi bezpardonowo wiek emerytalny ,nie załuje kazdej godziny w której sie obijalem w pracy. Skoro takie nic może bezkarnie okraść cały naród to ja nie mam obowiazku mieć poczucie wzajemnej uczciwości i lojalności.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2018-05-06 07:15) Zgłoś naruszenie 142

    .Uczciwy czas pracy.............Drodzy Państwo...oto ironia losu: syn Tuska jak słyszeliśmy z przesłuchania komisji ds AmbGold inkasował 7000zł za jak to podsumowała przewodnicząca komisji śledczej Pani Wasserman, mailowanie a w tym czasie jego tatuś Donald jako Premier razem z bandą karierowiczów POlitycznie okradał cynicznie z wypracowanego już wcześniejszego wieku emerytalnego kiedyś wcześnie młodo- zatrudnianych obywateli czyli od 15r. życia z wieku emerytalnego zmuszając do 52 lat pracy, zatrudnianych w soboty i święta jak to za komuny bywało bez dni zamiennie wolnych, zatrudnianych w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy za które obiecuje w Ustawie Pomostowej żebracze"rekompensaty" refundowane od Tych tak zatrudnionych którzy emerytur nie dożyja ale pod warunkiem, że Oni uprawnieni dożyją tego nowego jego wieku emerytalnego. Dz. U. 2008 nr 237 poz. 1656 ART 22: --;: Czyż to nie jest od tego Słoneczka cyniczne szyderstwo ze społeczeństwa. A Wy się pytacie społeczeństwa jak wykorzystuje czas w pracy –no bez jaj, lepiej się spytajcie kiedy Tusk znajdzie się za kratami gdzie jego od dawna miejsce. Udowodnijcie Mi że te "dziedziczone" składki są Wasze.-Który to złodziej oswiadczył własnemu Narodowi.

    Odpowiedz
  • nrr(2018-05-06 14:32) Zgłoś naruszenie 110

    W przypadku pracy umysłowej czas pracy polegający na konieczności odsiedzenia 8 godzin, to absurd. Są dni w któe praca umysłowa nie idzie, a są inne w których człowiek potrafi zrobić mnóstwo i mógłby to robić dłużej, ale wtedy musi iść do domu. Są takie, że najlepiej pracuje się w nocy. Są i takie prace, które wykonuje się w weekend. Systemy czasu pracy od dawna nie odpowiadają fizjologii, tylko są rodzajem dostosowania ludzi do maszyn.

    Odpowiedz
  • Pf(2018-05-07 11:15) Zgłoś naruszenie 60

    No tak, bo artykuł rzeczywiście był o Tusku :D A na marginesie: czym się różni publiczne zabranie OFE przez PO od publicznego zabrania resztek OFE przez PiS (póki co w projekcie, dot. funduszu demograficznego)? Dlaczego mamy płacić podatki na społeczne rozdawnictwo pieniędzy przez PiS? Każdy krzyczy na Tuska i na OFE, ale o tym, że PiS drenuje portfel w postaci rosnącej inflacji (nie mówię tu o wartości uśrednionej tylko o chociażby realnym wzroście cen żywności), słabych inwestycji, braku rozwiązania problemu utrzymania zobowiązań emerytalnych na zakładanym przez ludzi poziomie, czy wszechobecne rozmydlanie danych ekonomicznych (rozmydlanie i mówienie części prawdy to chyba najgorsza z możliwych form oszustwa) to już nie jest istotne? Nie ma znaczenia kto rządził, kto rządzi, tylko to w jaki sposób rozwiązuje się problemy, a prawda jest taka, że tak jak PO uciekało od problemów, bo miało hamulcowe PSL i dziwnego węża w kieszeni, tak PiS jako partia prawicowa (sic!) prowadzi historycznie zakrojona lewicową politykę rządzenia (sic!). Zresztą mając ludzi w ****** co wyraźnie pokazał Pan Jackowski ostatnio :D

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • O pracy i o Tusku(2018-05-07 12:12) Zgłoś naruszenie 110

    „Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą- ......Okradziono tych ludzi bezczelnie w najPOdlejszy sposób...........Tusk usprawiedliwiając się oznajmił w TV, że musi tych ludzi wstecznie ograbić gdyż nikt za Nich nie płacił za ten przywilej emerytalny (prawo do emerytury za prace niebezpieczne w wieku 60 lat ) wcześniej dodatkowych składek po czym rozpoczął jak „Ćpun wyprzedawać rodowe srebra” czyli budowane właśnie kiedyś przez Nich zakłady pracy. Potem Wam i Im dołożył jeszcze bez konsultacji społecznych i Vacatio legis 2 lata co tez klepnęły Trybunalskie Wykształciuchy ....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Umysłowy(2018-05-08 15:31) Zgłoś naruszenie 00

    Każdy obity czas w pracy to czas zyskany. Przynajmniej później nie bedziecie mieli poczucia ,że Was jakiś Rzadowy ko tas z wieku emerytalnego wykołował.

    Odpowiedz
  • Ola(2018-05-09 09:40) Zgłoś naruszenie 30

    Ja najczęściej czytam Gazete Prawną

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bogactwo ,bieda i rozum(2018-05-09 13:13) Zgłoś naruszenie 10

    a po co uczciwie pracować . Przyjdzie wlasciwy rząd ,będzie chcial wygrać wybory i nas zadotuje gdyż będziemy biedni.

    Odpowiedz