statystyki

Banki szybko płyną na fali dobrej koniunktury

autor: Łukasz Wilkowicz25.04.2018, 08:12; Aktualizacja: 25.04.2018, 08:53
BZ WBK podał wczoraj, że sprzedaż kredytów hipotecznych w pierwszych trzech miesiącach tego roku była o ponad jedną piątą wyższa niż rok wcześniej. W kredytach gotówkowych zanotował wzrost o jedną szóstą.

BZ WBK podał wczoraj, że sprzedaż kredytów hipotecznych w pierwszych trzech miesiącach tego roku była o ponad jedną piątą wyższa niż rok wcześniej. W kredytach gotówkowych zanotował wzrost o jedną szóstą.źródło: ShutterStock

Bank Zachodni WBK i Bank Millennium podały już wyniki za I kw. Chwalą się wysoką dynamiką sprzedaży kredytów. W zwiększaniu zysków przeszkadzają koszty.

BZ WBK podał wczoraj, że sprzedaż kredytów hipotecznych w pierwszych trzech miesiącach tego roku była o ponad jedną piątą wyższa niż rok wcześniej. W kredytach gotówkowych zanotował wzrost o jedną szóstą. O 18 proc. wzrosła sprzedaż kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw, a o 14 proc. – dla większych firm. Millennium pochwalił się rekordową sprzedażą kredytów gotówkowych – wynik był o niemal dwie piąte wyższy niż rok wcześniej. W sprzedaży hipotek zanotował wzrost o 75 proc. W segmencie korporacyjnym podkreślał duży wzrost sprzedaży usług faktoringowych i leasingowych.

Dobra sytuacja na rynku pracy i optymizm konsumentów sprzyjają zaciąganiu kredytów przez klientów indywidualnych. Wysoka dynamika konsumpcji i popyt za granicą skłaniają do zadłużania się również firmy. – Będzie miało miejsce żywienie inwestycji. Świadczy o tym wzrost popytu na kredyt wśród firm. Plany, które widzimy na najbliższe kwartały, są optymistyczne – mówił na spotkaniu z dziennikarzami Maciej Reluga, członek zarządu BZ WBK odpowiedzialny za finanse.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane