statystyki

Banki szybko płyną na fali dobrej koniunktury

autor: Łukasz Wilkowicz25.04.2018, 08:12; Aktualizacja: 25.04.2018, 08:53
BZ WBK podał wczoraj, że sprzedaż kredytów hipotecznych w pierwszych trzech miesiącach tego roku była o ponad jedną piątą wyższa niż rok wcześniej. W kredytach gotówkowych zanotował wzrost o jedną szóstą.

BZ WBK podał wczoraj, że sprzedaż kredytów hipotecznych w pierwszych trzech miesiącach tego roku była o ponad jedną piątą wyższa niż rok wcześniej. W kredytach gotówkowych zanotował wzrost o jedną szóstą.źródło: ShutterStock

Bank Zachodni WBK i Bank Millennium podały już wyniki za I kw. Chwalą się wysoką dynamiką sprzedaży kredytów. W zwiększaniu zysków przeszkadzają koszty.

BZ WBK podał wczoraj, że sprzedaż kredytów hipotecznych w pierwszych trzech miesiącach tego roku była o ponad jedną piątą wyższa niż rok wcześniej. W kredytach gotówkowych zanotował wzrost o jedną szóstą. O 18 proc. wzrosła sprzedaż kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw, a o 14 proc. – dla większych firm. Millennium pochwalił się rekordową sprzedażą kredytów gotówkowych – wynik był o niemal dwie piąte wyższy niż rok wcześniej. W sprzedaży hipotek zanotował wzrost o 75 proc. W segmencie korporacyjnym podkreślał duży wzrost sprzedaży usług faktoringowych i leasingowych.

Dobra sytuacja na rynku pracy i optymizm konsumentów sprzyjają zaciąganiu kredytów przez klientów indywidualnych. Wysoka dynamika konsumpcji i popyt za granicą skłaniają do zadłużania się również firmy. – Będzie miało miejsce żywienie inwestycji. Świadczy o tym wzrost popytu na kredyt wśród firm. Plany, które widzimy na najbliższe kwartały, są optymistyczne – mówił na spotkaniu z dziennikarzami Maciej Reluga, członek zarządu BZ WBK odpowiedzialny za finanse.


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane