Polski średni biznes nie lepszy od pracownika. Motorem zmian raczej nie będzie

autor: Jakub Janiszewski06.04.2018, 09:00; Aktualizacja: 06.04.2018, 09:08
Brak średniego biznesu przekłada się na ucyfrowienie całego sektora przedsiębiorstw. W innych krajach to właśnie średnie firmy stanowią motor zmian, ciągnąc za sobą całą resztę.

Brak średniego biznesu przekłada się na ucyfrowienie całego sektora przedsiębiorstw. W innych krajach to właśnie średnie firmy stanowią motor zmian, ciągnąc za sobą całą resztę.źródło: ShutterStock

Coraz częściej słychać westchnienia, że pracownik jutra to już nie taki, który umie, ale taki, który jest w stanie się nauczyć. A w tym, jako społeczeństwo, zawsze byliśmy słabi.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (6)

 • anioł(2018-04-06 11:38) Zgłoś naruszenie 111

  Ten Nasz kraj to jak dojna krowa - doją wszyscy w około - politycy, sędziowie, lekarze, radni , cala administracja , policja, wojsko, a ten niby BIZNESMEN - prowadzi wojne z us gminą sanepidem , ochroną srodowiska i bóg wie z kim jeszcze - to cud ,że ten kraj jeszcze sie nie rozpad

  Odpowiedz
 • proste(2018-04-06 10:56) Zgłoś naruszenie 102

  28 lat temu w ramach tzw. reformy postawiono na tanią siłę roboczą, jako motor gospodarki. Teraz wychodzi to nam bokiem. W cywilizowanych krajach praca jest droga, więc państwa te inwestują w nowoczesną gospodarkę opartą na maszynach i nowoczesnej technologii. W państwach biednych, ekonomiczni szkodnicy opierają gospodarkę na taniej sile roboczej. W momencie kiedy zaczyna brakować taniej siły roboczej, taka gospodarka nie będąc umaszynowiona, zaczyna się sypać jak domek z kart.

  Odpowiedz
 • 007KAL(2018-04-06 12:02) Zgłoś naruszenie 80

  Moim zdaniem z młodymi ludźmi w Polsce nie jest tak, jak sugeruje autor artykułu. Na pewno nie jest prawdą, że nic nie umieją. Umieją np. tzw. języki obce i (jak znajdą się w określonym otoczeniu) mogą wiele w krótkim czasie się nauczyć. To dobre otoczenie to duża organizacja, a to co mogą się nauczyć, to pewnien wycinek, który pozwoli na bycie kimś cennym dla dużej organizacji. Młody człowiek nie spełnia współczesnych wymagać polskich MŚP, bo tam jest potrzebny ktoś kto ma być - od momentu zatrudnienia alfą_i_omegą, nie ma się od kogo nauczyć, bo jest sam itd. Co więcej agendy państwa (np. ZUS) preferują młodych "zaradnych" (cwaniaków), którzy bardzo chętnie staną się, za pieniądze MŚP, wspomnianymi alfo_omegami i przejdą ..... na własny rachunek. Przy okazji zabierając klientów byłemu (naiwnemu ?) pracodawcy, czli fimie MŚP, bo ona nie może konkurować z dużymi, ale też dotowanymi..

  Odpowiedz
 • Dariusz G(2018-04-06 11:03) Zgłoś naruszenie 71

  "W uczeniu siś zawsze bylismy słabi". Nie-prawda. Wręcz odwrotnie. Universytet Jagieloński. Mikołąj Kopernik i inni Polacy. Współcześnie miliony Polaków na obczyżnie gdzie ludzie nauczyli sie i nowych jezykow i nowych zawodow w tym w branzy komputerowej w ciągu kilku lat. Obecny system szkolnictwa w Polse kretynizuje ludzi poprzez wymuszanie stopniami wkuwania na blache cyferek z tabelek. Forma przekazu tego artykułu jest tego przykładem. Jestem Polakiem i jestem z tego dumny. Wiem, ze ja umiem i lubie sie uczyc i ucze innych jak sie uczyc i pracuje i mam do czynienia prywatnie z Polakami ktorzy potrafia sie uczyc i robia to bardzo chetnie.

  Odpowiedz
 • ANTYKACZKA(2018-04-06 19:17) Zgłoś naruszenie 03

  POLSKIE SPOŁECZEŃSTW, TO BYŁA I JEST WIOCHA,ZAŚCIANEK,MENTALNOŚĆ TROGLODYTY!!TROCHĘ OBYCIA Z EUROPĄ I NOWOCZESNOŚCIĄ DAŁO WEJŚCIE DO UE,NIESTETY PISOWSKA STRAPIA,CHCE NAS Z TEGO ŚWIATA WYWALIĆ!!NAJGORSZE,ŻE DUŻY PROCENT MATOŁÓW W TYM DZIWNYM KRAIKU NAD WISŁĄ, TEGO CHCE!!!TO PRZERAŻA!!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane