Kolejka chętnych do fotela prezesa KGHM

autor: Karolina Baca-Pogorzelska03.04.2018, 06:56; Aktualizacja: 03.04.2018, 08:35
Bardziej udany, a przynajmniej dłuższy powrót do Polskiej Miedzi przypadł w udziale Piotrowi Walczakowi. Do połowy 2017 r. był wiceprezesem KGHM, zrezygnował. Po odwołaniu Domagalskiego-Łabędzkiego wrócił na stanowisko szefa Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego (kierował nią w l. 2007–2008 i 2010–2016).

Bardziej udany, a przynajmniej dłuższy powrót do Polskiej Miedzi przypadł w udziale Piotrowi Walczakowi. Do połowy 2017 r. był wiceprezesem KGHM, zrezygnował. Po odwołaniu Domagalskiego-Łabędzkiego wrócił na stanowisko szefa Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego (kierował nią w l. 2007–2008 i 2010–2016).źródło: ShutterStock

Około 50 osób zgłosiło się w konkursie – ustalił DGP. Dziś kombinat może już mieć nowego szefa.

Blisko 30 osób złożyło podania na stanowisko prezesa zarządu, które do 10 marca zajmował Radosław Domagalski-Łabędzki. Kolejne 20 chętnych chciałoby zająć stanowisko wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych Michała Jezioro. Rada nadzorcza zaplanowała przeprowadzenie rozmów z kandydatami na prezesa 3 kwietnia, 4 kwietnia miałby nastąpić wybór wiceprezesa. Według naszych informacji może nie dojść do rozstrzygnięć konkursów w wyznaczonym terminie, bo w PiS nie ma jednomyślności w kwestiach kadrowych.

Faworytami w wyścigu do fotela szefa są p.o. prezesa Rafał Pawełczak oraz Miłosz Stanisławski, były członek rady nadzorczej Polskiej Miedzi, obecnie w radzie Polskiej Grupy Górniczej (niedawno złożył mandat radnego warszawskiego Targówka). Według naszych rozmówców Pawełczak jest „bliższy sercu” wiceprezesa PiS, dolnośląskiego posła Adama Lipińskiego, bo jest stamtąd i zna firmę (od ponad roku jest wiceprezesem i p.o. prezesa KGHM). Ale Stanisławskiego z kolei mają popierać duchowni związani z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane