statystyki

Kolejka chętnych do fotela prezesa KGHM

autor: Karolina Baca-Pogorzelska03.04.2018, 06:56; Aktualizacja: 03.04.2018, 08:35
Bardziej udany, a przynajmniej dłuższy powrót do Polskiej Miedzi przypadł w udziale Piotrowi Walczakowi. Do połowy 2017 r. był wiceprezesem KGHM, zrezygnował. Po odwołaniu Domagalskiego-Łabędzkiego wrócił na stanowisko szefa Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego (kierował nią w l. 2007–2008 i 2010–2016).

Bardziej udany, a przynajmniej dłuższy powrót do Polskiej Miedzi przypadł w udziale Piotrowi Walczakowi. Do połowy 2017 r. był wiceprezesem KGHM, zrezygnował. Po odwołaniu Domagalskiego-Łabędzkiego wrócił na stanowisko szefa Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego (kierował nią w l. 2007–2008 i 2010–2016).źródło: ShutterStock

Około 50 osób zgłosiło się w konkursie – ustalił DGP. Dziś kombinat może już mieć nowego szefa.

Blisko 30 osób złożyło podania na stanowisko prezesa zarządu, które do 10 marca zajmował Radosław Domagalski-Łabędzki. Kolejne 20 chętnych chciałoby zająć stanowisko wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych Michała Jezioro. Rada nadzorcza zaplanowała przeprowadzenie rozmów z kandydatami na prezesa 3 kwietnia, 4 kwietnia miałby nastąpić wybór wiceprezesa. Według naszych informacji może nie dojść do rozstrzygnięć konkursów w wyznaczonym terminie, bo w PiS nie ma jednomyślności w kwestiach kadrowych.

Faworytami w wyścigu do fotela szefa są p.o. prezesa Rafał Pawełczak oraz Miłosz Stanisławski, były członek rady nadzorczej Polskiej Miedzi, obecnie w radzie Polskiej Grupy Górniczej (niedawno złożył mandat radnego warszawskiego Targówka). Według naszych rozmówców Pawełczak jest „bliższy sercu” wiceprezesa PiS, dolnośląskiego posła Adama Lipińskiego, bo jest stamtąd i zna firmę (od ponad roku jest wiceprezesem i p.o. prezesa KGHM). Ale Stanisławskiego z kolei mają popierać duchowni związani z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim.


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane