statystyki

Mniej piwa w telewizji od Nowego Roku. Ucierpią nie tylko browary

autor: Piotr Szymaniak14.03.2018, 07:32; Aktualizacja: 14.03.2018, 09:03
piwo

Zdaniem związku wydłużenie godzin zakazu emisji reklam piwa w praktyce będzie oznaczać faktyczny zakaz reklamy tych produktów.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Zdrowia nie rezygnuje z pomysłu wydłużenia zakazu emisji reklam złocistego trunku do godz. 23. Zdaniem branży ucierpią nie tylko browary.

Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (t.j. Dz.U. z 2016 poz.487 ze zm.). Mimo licznych głosów krytycznych zgłoszonych w trakcie konsultacji MZ nie zmierza rezygnować w wydłużenia zakazu reklamy piwa. A zastrzeżenia zgłaszali nie tylko producenci tego trunku, ale też liczne ministerstwa (m.in. finansów, rozwoju, sportu, rolnictwa), związki zawodowe czy organizacje pracodawców.

Dziś spoty złocistego trunku nie mogą być emitowane w godz. 6–20. Projekt przewiduje wydłużenie czasu zakazu do godz. 23. W stosunku do poprzedniej wersji zmieniono jedynie termin wejścia w życie ustawy, który pierwotnie określono na 1 czerwca 2018 r. To by oznaczało, że restrykcje zaczęłyby obowiązywać w samym środku mistrzostw świata w piłce nożnej. A to uderzyłoby w interesy telewizji publicznej, która ma wyłączne prawa do transmisji meczów. W ostatniej wersji projektu, do której dotarł DGP, termin wejścia w życie przesunięto na 1 stycznia 2019 r.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane