statystyki

Game-changer czy jedynie odosobniony wyrok

autor: Łukasz Wilkowicz20.02.2018, 07:13; Aktualizacja: 20.02.2018, 08:33
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego podkreśla, że piątkowy wyrok jest nieprawomocny i ma odosobniony charakter.

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego podkreśla, że piątkowy wyrok jest nieprawomocny i ma odosobniony charakter.źródło: ShutterStock

Sąd zdecydował, że menedżer ma prawo wziąć udział w postępowaniu przed KNF dotyczącym powołania go na stanowisko prezesa. Nadzór zapowiada kasację.

– Jest to „game-changer” na rynku finansowym – tak o piątkowym wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie dotyczącym postępowania Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie powołania Michała Kwiecińskiego na prezesa spółek ubezpieczeniowych grupy AXA w Polsce mówi Andrzej Mikosz, partner w kancelarii K&L Gates, która reprezentuje Kwiecińskiego.

Wiosną 2016 r. KNF odmówiła Michałowi Kwiecińskiemu zgody na pełnienie funkcji prezesa dwóch spółek – majątkowej i życiowej. Decyzja nie była jednogłośna. Na „tak” był Andrzej Jakubiak, ówczesny szef nadzoru. Jak wyjaśniono w komunikacie KNF brak zgody to konsekwencja „niespełnienia przesłanki, o której mowa w art. 48 ust. 1 pkt 4 ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, tj. dawania rękojmi prowadzenia spraw zakładu ubezpieczeń w sposób należyty”. W przeszłości Kwieciński pracował w grupie Liberty Direct. To jeden z ubezpieczycieli, który przyczynił się do obniżek cen i spadku rentowności polis komunikacyjnych.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane