statystyki

Game-changer czy jedynie odosobniony wyrok

autor: Łukasz Wilkowicz20.02.2018, 07:13; Aktualizacja: 20.02.2018, 08:33
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego podkreśla, że piątkowy wyrok jest nieprawomocny i ma odosobniony charakter.

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego podkreśla, że piątkowy wyrok jest nieprawomocny i ma odosobniony charakter.źródło: ShutterStock

Sąd zdecydował, że menedżer ma prawo wziąć udział w postępowaniu przed KNF dotyczącym powołania go na stanowisko prezesa. Nadzór zapowiada kasację.

– Jest to „game-changer” na rynku finansowym – tak o piątkowym wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie dotyczącym postępowania Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie powołania Michała Kwiecińskiego na prezesa spółek ubezpieczeniowych grupy AXA w Polsce mówi Andrzej Mikosz, partner w kancelarii K&L Gates, która reprezentuje Kwiecińskiego.

Wiosną 2016 r. KNF odmówiła Michałowi Kwiecińskiemu zgody na pełnienie funkcji prezesa dwóch spółek – majątkowej i życiowej. Decyzja nie była jednogłośna. Na „tak” był Andrzej Jakubiak, ówczesny szef nadzoru. Jak wyjaśniono w komunikacie KNF brak zgody to konsekwencja „niespełnienia przesłanki, o której mowa w art. 48 ust. 1 pkt 4 ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, tj. dawania rękojmi prowadzenia spraw zakładu ubezpieczeń w sposób należyty”. W przeszłości Kwieciński pracował w grupie Liberty Direct. To jeden z ubezpieczycieli, który przyczynił się do obniżek cen i spadku rentowności polis komunikacyjnych.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane