Władcy dwunastu bilionów. Jakie nowe monstra dokonają spustoszenia w naszych portfelach

autor: Sebastian Stodolak03.02.2018, 08:45
pieniądze

Dla samych firm koncentracja kapitału i wspólni właściciele to oczywiście sytuacja bardzo wygodnaźródło: ShutterStock

Trzy prywatne firmy zarządzają majątkiem większym niż łączne PKB Japonii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Od czasów wieku pozłacanego, a więc od końca drugiej połowy XIX w. zdominowanej przez imperia Vanderbiltów i Rockefellerów, nie mieliśmy w gospodarce do czynienia z koncentracją kapitału i monopolizacją na taką skalę, jak to ma miejsce obecnie – alarmuje w książkach i artykułach prof. Eric Posner, prawnik z University of Chicago, syn sędziego Richarda Posnera, pioniera ekonomicznej analizy prawa.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

 • a tu rzeczywistośc skrzeczy(2018-02-03 10:48) Zgłoś naruszenie 135

  Jednym słowem stara gra się toczy. Kto ważniejszy urzędnik czy inwestor. Ja urzędnik pokażę jak ważny i mądry jestem. Cwana grupa inwestorów zawsze znajdzie drogę do urzędników /czyli od wójta do ministra, nie licząc innych ubogich sług okradanego, zgodnie z prawem, narodu/. Ostatni dowód to afera reprywatyzacyjna w W-wie /Łodzi, Lublin, Rzeszów, nieźle zarobili urzędnicy Watykanu, a jacy święci/. Nauki Marksa i Jezusa się kłaniają.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • A2018(2018-02-04 12:34) Zgłoś naruszenie 62

  Inaczej Mafia.

  Odpowiedz
 • PIS to zło(2018-02-06 04:59) Zgłoś naruszenie 10

  Najgorszy jest panstwowy inwestor instytucjonalny!Obecnie obserwuje sie w Polsce raczej hamowanie inwestycji, a wzrost PKB to wynik wzrostu cen/inflacja/ i konsumpcji/500 plus,podwyzka najnizszych wynagrodzen i uposazen budzetowki./PIS nacjonalizuje stpniowo wielkie firmy i prowadzi walke ideologiczną w gospodarce uprawiajac szkodnictwo gospodarcze.Nikodem Dyzma zostal premierem RP.Ryneki sie grzeja nie przez Black Rock ale przez sztuczne pompowanie pieniedzy przez banki centralne do gospodarki i wykupywanie obligacji panstw zadluzonych./co ma miejsce takze w Polsce/

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane